Irak, hükumet ve halk olarak bir sınavdan geçiyor

BOĞAZİÇİLİ CAHİLLER VE MEDYADAKİ EGEMENLİKLERİ

Փաշինյանն ասաց, որ պատրաստ է

Ankaranın Münbiç təklifi və Əsədin Afrinə “girməsi”nin pərdəarxası

İran’ı koronavirüsten sonra şimdi de sel vurdu

Gürcistan, İran 2 Nisan 2020
172
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

İran’da felaketler biribirini takip ediyor. Çin’den bulaşan koronavirüs tüm İran’ı korkunç bir şekilde etki altına almışken şimdide sel felaketi İranı vurdu. İran Acil Yardım Kurumu Sözcüsü Mücteba Halidi, ülkenin güneybatısındaki sağanak yağışının yol açtığı sel felaketinde 21 kişinin hayatını kaybettiğini, bir kişinin ise kayıp olduğunu bildirdi.

ISNA haber ajansının ve bir çok yerel basının verdiği habere göre Halidi, yaşanan sel felaketinde 22 Mart tarihinden bu yana Fars eyaletinde 11, Hürmüzgan ve Kum’da 3’er, Sistan-Beluçistan’da 2, Buşehr ve Huzistan eyaletlerinde ise 1’er kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Hürmüzgan eyaletinde 22 kişinin yaralandığını da sözlerine ekleyen Halidi kayıp bir kişinin aranmasına devam ediliyor dedi. İran’da geçtiğimiz yıl Mart ve Nisan aylarında sağanak yağışların neden olduğu sellerde en az 76 kişi yaşamını yitirmişti. Koronavirüsten sonra İran şimdi de sel felaketi ile uğraşırken halk canından bezme noktasına geldi ve artık İran rejiminin halkın can güvenliği başta olmak üzere hiç bir insani ihtiyacına cevap veremez haline geldiği ifade edilmektedir. Geniş halk kitleleri İranı terk etmeye çalışırken rejim ise kendi iç hesaplaşmasının derdine düşmüştür.
kafkassam Tahran

Yorumlar