KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Vizyon üniversitesinde konferans veren Basri Bağcı Anayasa mahkemesi üyesi oldu

Vizyon üniversitesinde konferans veren Basri Bağcı Anayasa mahkemesi üyesi oldu

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 4 dk okuma süresi
725 0


Kuzey Makedonyada 21 Aralık Türkçe bayramı olarak kutlanır aynı zamanda Vizyon Üniversitesinin kuruluş yıldönümüdür. Vizyon üniversitesi bu vesile ile geleneksek hale gelen etkinlikler yapmakta son sahne olarakta mezuniyet kutlamaları yapmaktadır. Bu kapsamda geçen 21 Aralık kutlama etkinliği kapsamında ilk idari yargı toplantısı yapmış bu toplantıya Danıştay 1. Daire başkanı İlyas Arlı, Danıştay üyesi İbrahim Er (sonra milli eğitim bakan yardımcısı oldu) ve T.C. nüfus vatandaşlık genel müdürü Hüseyin Engin Sarıibrahim katılmışlardı.

2. Toplantının konusu Hsk ve ve nın yapısı idi ve toplantıya o zaman ismi hsyk idi ve hsyk üyesi Mehmet Durgun, Hsyk üyesi Rasim Aytin, Hsyk üyesi Alp Alpaslan katılmışlardı. 3. Toplantının konusu ise adli
yargı ve yargının yapısı idi. Bu toplantıya ise yine Türkiye’den yargıtaydan Basri Bağcı, Yılmaz Karaboduk, Necip Topuz ile Yargıtay cumhuriyet savcısı Kürşat Serbest katılmıştı. Uluslararası vizyon üniversitesi Türkiye’de faaliyet yapan üniversiteler ile aynı seviyede eğitim seviyesi ile özelimle koronavirüs tehdidi karşısında görüntülü eğitime geçme hızı ile Makedonya makamlarınca takdir edilmiştir. Türkiye’de bir çok üniversite görüntülü eğitime geçemediği için YÖK başkanı Yekta Saraç bu dönem için öğrenciler isterse kayıtlarını dondurabilir açıklamasını yaptı. Vizyon Üniversitesinin geleneksel hale gelen 21 Aralık toplantılarına özellikle MHP yetkilileri üst düzeyde katılmaktadır.


Bu günlerde Bayramı kutlamak adına Üsküpte de toplantılar olduğu İçin genelde Türkiye’yi temsilen Makedonya’ya gelen resmî heyet toplantıların yapıldığı diğer yerlere gidemez. uluslarası vizyon üniversitesi bu anlamda oldukça büyük bir iş gerçekleştirerek hem bayram toplantılarının tüm makedonya saygına yayılmasının önünü açtı ve hem de devlet katılımcılarının olduğu yer dışında bu toplantılar olamaz algısını bir anlamda kırmış oldu. MHP genelbaşkan yardımcılarından prof dr Mehmet Günal ve Deniz Debboylu ile MHP Kocaeli milletvekili Saffet Sancaklı bu toplantıların müdavimleridir.

Ayrıca bu yapılan son toplantıya Türkiye’den oldukça yüksek katılım olmuştu. Cumhurbaşkanı başdanışmanı İhsan Şener gençlik spor bakan yardımcısı ihsan Selim Baydaş ve bir çok devlet görevlisi katılmıştı. Akşam yapılan mezuniyet kutlamaları ile muhteşem bir haftanın sonuna gelinmişti.

Tabii bu arada sevilen sanatçımız Gülden muhteşem bir müzik ziyafeti ise Gostivar halkı için unutulmazlar arasında yer aldı. Adli yargı toplantısına katılan sayın Basri Bağcı Anayasa mahkemesi üyeliğine atanmış olması gelecek Mart ayında Vizyon üniversitesinin Türkçe bayramına Türkiye’den daha fazla katılım olacağını ve bu seferki hukuk toplantılarına Anayasa üyesi olarak Basri Bağcı beyin katılmasını bekliyor ve Basri beyi tebrik ediyoruz.
Kafkassam Makedonya

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir