KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Gündem
 4. »
 5. CIA NATO GLADYO FETÖ darbe girişiminin arka planı!

CIA NATO GLADYO FETÖ darbe girişiminin arka planı!

Ömür Çelikdönmez Ömür Çelikdönmez - - 10 dk okuma süresi
374 5

CIA NATO GLADYO FETÖ darbe girişiminin arka planı!
ömür
Yazılarımı yakinen takip edenler bilir, Ankara Garında patlayan bombaların NATO’nun işgal planı olduğunu ilk ben yazdım. Bkz. 10 Ekim 2015/ http://fikrikadim.com/2015/10/10/ankara-bombasi-natonun-isgal-plani-mi/ Görüştüğüm bazı istihbarat uzmanlarının, Ankara’da patlayan bombaların failini çok uzakta aramanın zaman kaybı olduğunu, dost görünen düşman kuvvetlerin bu terör eylemini tertiplediklerini, güvenlik güçlerinin yürüttüğü faili belirleme çalışmalarının sonunda olayın ister PKK ister IŞİD’i işaret etse bile azmettirici gücün bir NATO ülkesinin istihbarat servisinin tezgâhı olduğu konusunda hemfikir olduklarını belirtmiştim. Sonrasında Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı önünde ve Güvenpark’ta ve İstanbul Atatürk Havalimanında patlayan bombaların sorumlusunun CIA/ABD olduğunu alenen kaydettim. Bkz. 30 Haziran 2016 / NATO’nun IŞİD maskesiyle Türkiye operasyonu!/ http://www.kafkassam.com/natonun-isid-maskesiyle-turkiye-operasyonu.html
Anadolu’da bir söz vardır kahpe içerden olursa kapı mandal tutmaz diye. Türkiye’de PKK/TAK ve IŞİD terör örgütlerine mal edilen bombalı saldırıların, darbeci CIA, Gladyo, NATO ve yerli işbirlikçisi fethullahçı terör örgütünün; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dik durması ve halkın direnişi sayesinde hezimete uğratılan müşterek darbe girişiminin çok önceden başladığı bir gerçek. Bu çerçevede Türkiye’nin genelinde ama özellikle Suruç, Ankara ve İstanbul’da iki yıldır yaşanan ve binlerce yurttaşımızın ölümüne ve yaralanmasına yol açan, istihbarat ve emniyet güçlerinin önleyemedikleri PKK ve IŞİD terörünün bombalı eylemlerin planlayıcısı ve azmettiricisinin adresi belli. Ankara’da Türkiye’nin en çok korunan ve güvenlik zafiyetinin en az olduğu Genelkurmay Başkanlığı önünde, Güvenpark’ta ve İstanbul Atatürk Havalimanında patlayan bombaların bu vatan hain ekibin işi olduğu ortaya çıkmıştır. Darbe girişimin merkez üssünün İncirlik olduğunu FETÖ terör örgütünün faaliyetleri konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı uyaran Doğu Perinçek söylüyor. Haksızda sayılmaz. Çünkü İncirlik Üssü’nden havalanan Ankara’yı bombalayan uçaklara havada ikmal yapan Asena 2 isimli bir KC-135R ikmal uçağı İncirlik’ten havalanmıştı.

Bu uçağın havalandığı İncirlikteki üssün Türk komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van, darbe girişimi başarısız olunca İncirlik Üssü’ndeki Amerikalı komutanlardan ‘sığınma’ talep etti. Üsse giren savcılar yaptıkları incelemelerde 17 bin lira buldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalayan pilotun, Amerikalıların müttefik ilan ettiği PYD’ye sığınması darbecilere yardım ve yataklık eden üst aklı ele vermiyor mu? ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Peter Cook’un ABD’ye ait herhangi bir mühimmatın, darbeye karışanların eline geçip geçmediğiyle ilgili “Sadece şunu söyleyeceğim. Sivil ve askeri personelimizin, ailelerinin, tesislerimizin güvenliğini sağlamak için uygun adımlar attık ve bunu yapmaya devam edeceğiz” şeklindeki muğlak ifadeleri, ABD’nin darbe içindeki konumunu çok net özetliyor.

PKK terörü adı altında bölge halkına kan kusturan ve bölge halkıyla devletin arasını açan bu hainlerin çözüm sürecini baltaladıkları, kendi yetiştirdikleri ve bölge halkından devşirdikleri teröristleri TAK adı altında kullandıkları anlaşılıyor. Benim istihbarı bilgi ve analizlerimi doğrulayan, FBI eski çevirmeni Sibel Edmonds oldu. Türk kökenli, eski FBI çalışanı; 15 Temmuz darbe girişiminin, FBI-Gülen işbirliğiyle hazırlanmış bir darbe provası olduğunu söyledi. Edmonds, “Bana göre, bu Gülen’in piyon olarak kullanıldığı, CIA-NATO destekli bir darbe provasıdır. Yani sadece bir ısınma egzersizidir. Erdoğan’a karşı olan hakiki darbe yolda. Muhtemeldir ki, 15 Temmuz’da yaşananlar insanların darbeye karşı çıkıp çıkmayacağını görmek için bir denemeydi” dedi. Bu nedenle Cumhurbaşkanı ve diğer yetkililer tehlikenin geçmediğini ısrarla belirtiyor.

Türkiye’nin hain darbe sürecinde ve sonrasında verdiği refleks ve buna karşın ABD ve Avrupa Birliğinin tepkilerini en net şekilde ‘koyun can derdinde kasap mal derdinde’ atasözü ifade ettiği gibi darbe organizatörleri ve finansörleri maşalarına sahip çıkıyor. Alman hükümeti, idam cezasının geri getirilmesi durumunda AB üyeliği için sürdürülen müzakerelerin sonlandıracağı konusunda Türkiye’yi uyardı. AB de Türkiye’deki gelişmelerden endişe duyduğunu açıkladı. ABD, Türkiye’deki darbe teşebbüsü ile ilgili peş peşe açıklamalarını sürdürüyor ancak Washington Post gazetesi son olarak, Dışişleri Bakanı Kerry’nin, “Türkiye’nin NATO üyeliği tehlikeye girebilir” dediğini yazdı. Financial Times gazetesinin haberinde ABD ve Avrupa Birliği’nin, Türkiye’de toplu tasfiyelerin yaşanmasından endişe duyduğu ve Ankara’yı uyardıkları aktarılıyor. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, darbe girişimiyle ilgili olarak, Türkiye hükümetine demokratik değerlere bağlı kalması konusunda uyarıda bulunduğu gündemde.

Hain darbe girişimin Cumhurbaşkanı ve mevcut hükümeti düşürmeye yönelik olduğu kesin. Ama kesi olan başka bir şeyde daha var. Şeyh Said isyanıyla Musul ve Kerkük’ün elimizden nasıl çıktığını hatırlayalım. Unutmayalım ki CIA-NATO-Gladyo ve FETÖ darbe kalkışması Musul ve Kerkük’ün Türkiye’nin eline geçmemesi için yapıldı. Ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler. Fetöcü ve Amerikancı hainler verdikleri emirle Musul yakınlarında bulunan TSK nın Başika üssünü boşaltma emrini verdi. Şuan Başika ve diğer Kuzey Irakta ki kamplarda hem asker yok hem de silah yok! Bu darbe girişimi Türkiye’nin yeni dış politikası ile yakından ilgilidir. Rusya ve İsrail ile pürüzleri gideren Türkiye Suriye ve Mısır ile sorunlarını çözme aşamasına gelmişti. Türkiye’nin desteği olmadan Musul operasyonu mümkün değildi ve Türkiye kendi çıkarlarına ters düşen ABD taleplerinin hiç birine sıcak bakmadı. ABD nin Ortadoğu politikasının başarısı Türkiye’deki mevcut yönetimin görevden uzaklaştırılmasına endekslenince darbe için düğmeye basıldı. Nitekim büyük Ortadoğu projesinin haritasını çizen emekli Albay Ralp Peters’ın Fethullahçı Amerikancı terör örgütünün darbe kalkışmasına verdiği tepki ABD nin darbeye verdiği desteği gösteriyor.

Darbe girişimi Türkiye’yi ekonomik siyasi ve askeri güç olmaktan çıkarmak için yapılmıştır. 15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye ekonomisi ve para piyasalarına olumsuz etkisi planlanmıştı. Evdeki pazarlık çarşıya uymadı. Darbeyi planlayan üst akıla göre; kısa vadede büyüme oranı düşecek, turizm kan kaybedecekti. Türkiye son yıllarda gerek dış konjonktür gerekse içeride yaşanan seçim maratonu nedeniyle büyümede hız kesmişti. 2016’nın ilk çeyreğinde yüzde 4,8 büyüme ile Avrupa ekonomileri arasında ilk sıraya yerleşen ve moral bulan Türkiye ekonomisi, dış politikada da İsrail ve Rusya ile buzları eriterek önemli bir hamle yapmıştı.

Darbe girişiminin ardından Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunun “çöpe düşürülebileceğini” açıklaması Türkiye’yi düşürülmesi düşünülen açmazı çok net ifade etmiyor mu? Türk halkının darbecileri etkisizleştirmesi olmasa ikinci aşamada planladıkları İncirlik’teki yeraltı hangarlarında bulunan NATO ya ait yaklaşık elli B-61 hidrojen bombası ve diğer yirmibeş nükleer silahın Türkiye de yaşanan darbe girişiminden dolayı ve Üssün mühürlenmesi nedeniyle IŞİD in eline geçme riski bulunduğu bahanesiyle Türkiye’nin NATO güçlerince işgal edilmesiydi. Hevesleri kursaklarında kaldı! Aklıma gelmişken sorayım; Hanefi Avcı’nın kısa bir süre önce ihbarda bulunduğu milli damarcılar ne yapıyor? Yoksa milli damarcılar da bunlar mıydı?
Ömür Çelikdönmez
Twitter:@oc32oc39
omurcelikdonmez@hotmail.com

İlgili Yazılar

5 Yorum

 1. orhan - -

  kiymetli dostlar nato abd ingilz iran hatta rusya nin
  turkiyenin yeniden osmanliya burunmesinden ne kadar cok korktugunu tarihciler yazdilar
  geregini yapip turkiyeyi yok edeceklerdir osmanliyi nasil yok ettilerse
  care milli birlik betaberlikten gecer yoksa is isten gecmis olur Allah bu millete tekrar kurtulus savasi gostermesin 100 yil kendimize gelemeyiz

 2. orhan - -

  turkiye bati ile dogu arasinda sıkışmıştır dunya 5 ten buyuktur diyen bir Turk cikmistir
  adamlarin rahati kacmistir
  simdiye kadar turk askerini piyon olarak kullanan bati AB nato ABD karsisinda yeni bir guc gormustur bu 600yil dunyaya hakim olan osmanlı imp yeniden dirilmesidir adamlarin uykusu kaciyor nedenki acaba dostlar birden dusman oldular

 3. orhan - -

  simdi turkiye taslari yeniden dizip oyuna hakim olmalidir
  yoksa eski senaryolar tekrarlanir

 4. orhan - -

  bundan sonra beşten buyuk bir ulke var oda turkiyedir
  herkes adimini ona gore atsin
  bu millet ne feto darbeleri atlatti bir bilseler bu bile sinek viziltisi idi
  Allah turku korusun

 5. orhan - -

  bu kötü niyetliler bilsinki bu millet tek başına yine bir devlet kurar şimdiye kadar korkutamadilar korkutamayacaklardir
  türk Sadece Allahtan korkar
  saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir