Çeçenya ve Dağıstan’dan binlerce Müslüman hacca gidecek

Kərim Əsgəri: Xarici təhlükəni görən İran daxildə basqıları artırıb

ABD başkanlık seçimleri 2020 De

DİNİ DEĞERLERİ KULLANARAK DEVLETE YÖNELİK KALKIŞMALAR

İran ve pkk işbirliğne dair yeni belge yayınlandı

Gündem, İran 28 Şubat 2018
249

Terörist kürdistan demokrat partisi kendi haber ajanslarında pejak ve İran Devrim muhafizları arasındaki işbirliğine ait bir belge yayınladı
Bu belgeye göre pejak terörist gurubu İran siyasetleri ve istekleri istikametinde çalışmanı kabul etmiş ve karşılıklı olarak İran ise pejaka çatışmayacağı güvencesini vermiştir.
Bu belgenin önemli kılan diğer husus (önceki gibi pejakla işbirliğe devam edeceğiz) devrim muhafizların tarafından yazılmasıdır.
Bir ayrı önemli konu ise belgede adı geçen Ahmet Deniz diye adlı şahsın Devrim muhafizlarıyla şartlar konusunda anlaşmaya varmasıdır. Ahmet Deniz pkk terörist örgütünün üst düzeyde isimlerinden birisi olup, pkknın dış sözcüsü olarak biliniyor.
Son günlerde terörist kürdistan demokrat partisinin kurultayı keçirilecek ve pejakla düşman konumuna geldikleri için kendi aralarındaki sırları ifşa etmektedirler.
Bundan önce terörist başının abisi osman ocalan pkk komıtanlığında olduğu dönemde İranla işbirliği içerisinde olduklarını itiraf etmişti.
Hatırlatmak gerekiyor ki zaman zaman İran,Türkiye ve Güney Azerbaycan Türk Milletine karşı pejak ve ppk’yı desteklemektedir ve Suriye savaşından sonra pkk ve ypg nin Esede destek verdikleri zaman iran pkk ve ypg’ye daha çok destek vermiştir.

Elyar Makuyi

Yorumlar