KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İdlipte şehit sayısı 22 olunca Avrupa’ya mülteci kapıları açıldı

İdlipte şehit sayısı 22 olunca Avrupa’ya mülteci kapıları açıldı

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
289 0

İdlipte kim kiminle savaşıyor Türkiye Rusya ile mi Esad rejimi ile mi yoksa İran sivilleri ile mi. Türk askeri birliğin ikim vurdu. İşte sorunun can alıcı noktası. Türkiye Rusya görüşmeleri devam ederken askerimize saldıranın kim olduğunun ne önemi var denilebilir. Bölgesel ve yerel istihbarat kaynaklarının vereceği bilgiler şimdi çok önemli hale geldi.
Hatay Valisi Rahmi Doğan, “İdlib’de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 9 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur” açıklamasını yaptı. Doğan, yaptığı ikinci açıklamada ise “İdlib’deki şehit sayımız 22’ye çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin basın açıklaması yapan Vali Doğan

– İdlib’de rejim kuvvetlerinin saldırısı sonucu 9 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Ağır yaralılarımız var. Yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapımızdan aldık, tedavileri devam ediyor.

– Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımızla ilgili kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Hatay Valisi’nden yapılan ikinci açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

– İdlib’de rejim saldırısında 9 askerimizin şehit olduğunu duyurmuştum. Bu sayı 22’ye çıkmıştır. Valinin açıklama ses tonundan sabaha kadar şehit sayısının artacağı yönünde bir beklentiyi ortaya çıkarmıştır.Türkiye Suriyeli mültecilerin Avrupaya gitmelerinin önünü açtığını ifade ederek Şehitlerin sayısının artması karşısında Avrupanın duyarsızlığına bir tepki olarak alınmış bir karardır. Korona virüsünün yaygın olduğu bir ortamda Türkiyeden Avrupaya mülteci akımı olursa bu hareketlilik karşısında Avrupanın ne yapacağı ise merak konusudur. İdlip çatışmaları büyük bir savaşın tehlike çanlarını mı çalıyor.
kafkassam

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir