Figen ŞAHİN DAĞLI: OLUMLU EBEVEYNLİĞİN ÇOCUĞUN KİŞİLİK GELİŞİMİ ÜZERİNDE ETKİSİ

«Այս հիստերիան, սադրանքները, տեղեկատվական պատերազմը հստակ ուղղորդված են և նախկինների պայքարի մարտավարության մի մասն են». Գայանե Աբրահամյան

Bahar Kalkanı Harekatı’nda Gerasimov Doktrini’nin Medyadaki Operasyonları (başlangıç)

Amerika ‘Türk Akımı’na neden karşı?

Çin Hindistan savaşı

Gündem 4 Temmuz 2020
258

Hindistan Başbakanı Modi Çin sınırından uyardı: Yayılmacı politika dönemi sona erdi
Hindistan Başbakanı Narendra Modi, dün, 20 Hint askerinin ölümüne sebep olan çatışmalardan iki hafta sonra, iki ülke arasında tartışmalı bir bölgeye yakın olan kuzey sınırına yaptığı ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, Çin’e hitaben, “Yayılmacı politika döneminin sona erdi” dedi.

Narendra Modi cuma günü, 45 yıldır ilk kez iki ülke arasında çatışmaların yaşandığı ve ölümlerin meydana geldiği bölgeye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Modi çatışmaların yaşandığı yerden 100 km uzaklıkta Ladakh’daki askeri üssünü gezdi ve yaralanan askerleri ziyaret etmek için Leh bölgesinde bulunan bir askeri hastaneye gitti.

Modi askeri üste yaptığı konuşmada Çin’in ismini söylemeden “Tarih, yayılmacı güçlerin yenilgisine veya onların geri çekilmeye zorlanmasına şahitlik etti… Yayılmacı politika dönemi sona erdi” ifadelerini kullandı. Modi sözlerine “Geçen yüzyıllar, yayılmacı politikanın insanlığı yok ettiğini gösterdi. Bu yayılmacı zihniyet başından beri dünya barışı için ciddi bir tehlike oluşturmuştur” ifadelerini ekledi.

DPA’nın aktardığına göre, Hindistan Savunma Bakanı Rajnath Singh, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda, “Ülke sınırlarının Hint askerinin koruması altında her zaman güvende olduğunu ve Başbakan’ın Ladakh’a gerçekleştirdiği ziyaretin ordunun moralini yükselttiğini” belirtti.
şarkulavsat

Yorumlar