KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yahudi asıllı yazar Beki İkala Erikli neden öldürüldü?

Yahudi asıllı yazar Beki İkala Erikli neden öldürüldü?

Ömür Çelikdönmez Ömür Çelikdönmez - - 7 dk okuma süresi
667 0

Ünlü kadın yazar öldürüldü haberini izlediğimde o ana kadar hiç duymadığım bir isimden söz ediliyordu. Haberi ilginç kılan kadın yazarın katilinin bir başka kadın olmasıydı. ‘meleklerle yaşamak’ gibi oldukça iddialı bir kitabı olan Beki İkala Erikli’nin melek anlayışı da su götürür. Kendisiyle yapılan söyleşilerden anladığım, maktul yazara göre melekler, para getiren götüren bankamatik memurları gibi bir şey. Hatta ona göre bizlere yardımcı olmak için otopark meleği dahi var. Ama bu adli habere ilginçlik katan bir diğer ayrıntıda Türkiye Yahudilerine ait Şalom gazetesinde haberin veriliş şekliydi. Haber başlığı için “Yahudi asıllı yazar Beki İkala Erikli, bir cinayete kurban gitti” ifadesi tercih edilmişti. Yani Beki İkala Erikli’nin Yahudi asıllı olduğu özellikle vurgulanmıştı.

Çünkü sonuçta farklı etnik ve dini toplumun gazetesiydi. Haberde; “Melekler ile Yaşamak” adlı kitabın yazarı Beki İkala Erikli, ofisinin bulunduğu apartmanın girişinde kimliği henüz belirlenemeyen bir kadın tarafından kurşunlanarak öldürüldüğü, Beki İkala Erikli’nin, tüm semavi inançlarda bulunan melek kavramı ile ilgili çalışmaları ile ünlü olduğu, Yaşam koçluğu yapan ve bu alanda kitaplar yazan Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olan Erikli’nin, on üç sene Procter&Gambie Türkiye, Almanya, İngiltere ve İsviçre’de Pazarlama Direktörü olarak çalıştığı, Küçük yaşta sezgisel yeteneklerini keşfeden Erikli’nin, İngiltere ve Almanya’da bu konuda eğitim veren kurumlardan da diploma sahibi olduğu belirtiliyordu. (Bkz.http://www.salom.com.tr/haber-101440-yahudi_asilli_yazar_beki_Ikala_erikli_bir_cinayete_kurban_gitti.html#sthash.d0gnHESa.dpuf )

Erikli’nin on üç sene Türkiye, Almanya, İngiltere ve İsviçre’de Pazarlama Direktörü olarak çalıştığı Procter & Gamble, merkezi ABD’de bulunan, özellikle kimyevi tüketici ürünleri üreten çok uluslu şirket. Şirketin Ay ve Yıldızlardan oluşan amblemi; 1850’den itibaren ambalajlarda yer almaya başlamış. P&G bugün 80 ülkedeki 138,000 çalışanıyla 140 ülkede faaliyet gösteriyor. P&G Türkiye pazarına 1987 yılında giren şirketin Türkiye’de Gebze ve Şekerpınar fabrikalarında deterjan ve bakım ürünleri üretiliyor. Türkiye P&G için en büyük ve dinamik pazarlardan. P&G için Türkiye en büyük ve dinamik bir Pazar olmasına Pazar’da adı geçen firmanın Pazarlama Direktörlüğünü yapan Beki İkala Erikli’nin adındaki İkala-ikale- sözcüğü “Pazarlığı bozma. Her iki tarafın isteğiyle alışveriş mukavelesini bozma. Bir hukuki muamele ile meydana gelen vaziyetin diğer bir hukuki muamele ile eski haline getirilmesi.” anlamına geliyor.

Bir başka haberde öldürülen Yahudi yazarın detaylı biyografisinde; Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olduğu, küçük yaşta sezgisel yeteneklerini keşfeden ve uzun yıllar çevresinin de etkisiyle bu yönünü bir kenara atan Erikli’nin , İngiltere’de Sir John Whitmore’dan Executive Coaching ve Collin Reeve’den NLP Practitioner/Business NLP (Neurolingual Programming) eğitimi aldığı, Heidelberg’de Coaches Training Institute’un beş aylık yaşam koçluğu eğitim programını tamamladığı, Hawaiili şaman Dr. Ihaleakala Hew Len’den aldığı Ho’oponopono eğitimi sayesinde öğrenciliği ve kariyeri boyunca bir kenara attığı içsel rehberliğine yeniden kavuştuğu, İçsel rehberliğin onu Münih’te Charles Virtue’dan Medyumluk Sertifikasyonu ve Hawaii’de Dr. Doreen Virtue©’dan Meleklerle Çalışma (ATP) ve Meleklerle Yaşam Ötesi ile İletişim (ATM) Eğitimi, Meleklerle Geçmişi Şifalandırma Eğitimi almaya yönelttiği bilgisi de veriliyor. (Bkz. http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/beki-ikala-erikli-kimdir-1568176/ )

Beki İkala Erikli, Yahudi olduğu için mi öldürüldü? İstanbul’da ve başka illerde Meleklerle Yaşamak© Ekibi ile birlikte Meleklerle İletişim Kurma eğitimlerini veren Beki İkala Erikli’nin ilk imza gününün İstanbul’da, dünyanın sayılı zenginlerinden ve masonik Bilderberg Toplantıları‘nın baş müdavimlerinden ve Obama sonrasının ABD başkanı Donald Trump’ın sahibi olduğu Trump Towers’da yapılmasından hareketle, Donald Trump’la irtibatı olduğu için öldürülmüş olabilir mi? (Bkz. http://bolge51.blogspot.com.tr/2014/02/spritualist-tehlike-ruhculuk.html ) Türkiye İsrail ilişkilerinin düzelmesine tepki olarak yabancı bir gizli servis tarafından mı öldürüldü? Maktul Beki İkala Erikli’nin Yahudi asıllı olmasıyla, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yaşanan terör eylemiyle irtibatlı olabilir mi?

Çünkü İstanbul’da Beşiktaş Vodafone Arena’nın toponomik konumundan hareketle eylemin amaç ve hedefine yönelik bazı yorumlara da rastlanıyor. Stadın bulunduğu yer Başbakanlık Dolmabahçe ofisi ile Süzer Plaza’nın arasında. Dolmabahçe Sarayı’nın ve Vodafone Arena’nın (inşaatın yapıldığı dönemde ‘İnönü Stadyumu’) arkasında bulunan Süzer Plaza binasına “İstanbul’daki en büyük gecekondu” yakıştırması yapılmıştı. Sosyal medyada dolaşan rivayetlere göre bu plazanın en üst katında MOSSAD ofisi konuşlu. Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin kriz modundan çıkması, İsrail ve Türkiye’yi yalnızlaştırmak isteyen küresel kraliyetçilerin işine gelmedi. Dolayısıyla menfur saldırı ile hem Türk hükümetine hem de İsrail’e mesaj verildi. (Bkz. http://www.kafkassam.com/turkiyenin-eksen-degisikligine-teror-faturasi.html )

Eğitimini aldığı NLP Practitioner/Business NLP (Neurolingual Programming), sayesinde acaba insan zihnini kontrol altında tutmaya yönelik faaliyetleri olduğu için mi öldürüldü? NLP Neuro Linguistic Programming kelimelerinin birinci harflerinden meydana gelen, geçmiş bilgi kaynaklarının birleştirilmesinden ortaya çıkan bir modelleme ve zihnin işleyişini kontrol etme tekniği. Bu soruların cevabını vermek gerçekten çok zor. Ama bu menfur cinayetin sıradan bir adli vaka olmadığı da kesin, sezgilerim öyle söylüyor!

Ömür Çelikdönmez
Twitter:@oc32oc39
omurcelikdonmez@hotmail.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir