KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Azerbaycan
  4. »
  5. Azerbaycan milletvekili Abbasov’dan çağrı: Oyumuz liderimiz Sayın İlham Aliyev’e!

Azerbaycan milletvekili Abbasov’dan çağrı: Oyumuz liderimiz Sayın İlham Aliyev’e!

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
247 0


Azerbaycan parlamentosu eski milletvekili Aydın Abbasov, 11 Nisan’da Azerbaycan’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vatandaşların Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e oy vermesi için çağrıda bulunarak, “Oyumuz liderimiz Sayın Aliyev’e.” dedi .
Kendi sosyal ağ sayfasında duygularını paylaşan Abbasov, yurtdışında yaşayan Azerbaycanlıların, Avrupa’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’ i hedef alan bazı açıklamalara alet olmamaları çağrısında bulundu. Abbasov, “31 Mart Azerbaycan Türklerinin Soykırım Günü ve Cumhuriyeti’mizin 100. Yıldönümü vesilesiyle Almanya’nın Köln kentinde Millet Meclisi üyesi, dostum ve kardeşim Adil Aliyev, Azerbaycan gerçeklerini dünyaya anlatılması için bir etkinlik düzenledi. Bu çok önemli bir etkinlik. Çünkü Ermenistan tarafından yapılan vahşetleri dünyaya anlatmamız lazım.” şeklinde yorumladı.
SAYIN ALİYEV’İN POLİTİKALARINI DESTEKLİYORUZ!
Abbasov sözlerine şöyle devam etti: “Dolayısıyla kardeşim Adil Aliyev’i tebrik ediyorum! Tabii ki tüm bunlar sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev’in önemli politikalarının, özellikle de barışsever siyasetinin sonucu. Ben dahil hepimiz sayın Aliyev’in bu barışsever politikalarının yanındayız ve destekliyoruz. 11 Nisan Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşıyor. Ben buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum: Avrupa’da yaşayan soydaşlarımız, bazı şer güçlerinin liderimiz Sayın Aliyev’i hedef alan açıklamalarına asla alet olmayınız! Şunu özellikle anlamamız lazım: Bizim devletimiz ve liderimiz var: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev! Ben Aydın Abbasov, daha önce 10 yıl memleketim Gence kentini Azerbaycan Millet Meclisi’nde bir milletvekili olarak temsil ettim. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde AKPM’de Azerbaycanlı parlamenter heyetinin üyesi olarak görev yaptım. Bu parlamenter görevlerimde de yukarıda bahsettiğim ilkelere (İlham Aliyev’in politikalarını desteklemek ve bu politikalara bağlı olmak) sadık kaldım ve sadık kalmaya devam edeceğim.
Yakında 11 Nisan’da Azerbaycan’da Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacak. Saygıdeğer dostlarım, beni seven ve saygı duyan dost ve değerli soydaşlarım! Oyumuz liderimiz, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’e!” diye çağrıda bulundu.
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir