KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yüzyılın Anlaşması Duyuruldu

Yüzyılın Anlaşması Duyuruldu

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 1 dk okuma süresi
233 0

ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun salı günü Washington’da yapacakları görüşme ‘Yüzyılın Anlaşması’ olarak adlandırıldı ve görüşmenin içeriği olarak Ortadoğu için bir barış planı hazırlığı olduğu söylendi.
Filistin Hükümetinin bu görüşme ve barış planı hazırlığına sıcak bakmayacağını düşünen Trump, özellikle Filistin halkına bir fayda sağlanacağını belirtti ve Filistin Hükümetiyle kısa süreli görüşmeler yaptığını söyledi.
Salı günü Washington’a gidecek ekip arasında İsrail Başbakanı Netanyahu, Eski Genelkurmay Başkanı Benny Gantz ve Mavi Beyaz İttifakı lideri olduğu söyleniyor.
Times of Israel’e göre, gerçekleştirilecek olan ‘Yüzyılın Anlaşması’ görüşmeleri “Filistinli mültecilerin ülkelerine dönmeleri için bir fırsat yaratmayacak ve Kudüs’teki İsrail hakimiyeti konusunda bir ilerleme kaydedilmeyecek” derken Haaretz gazetesi ise bu görüşmelerin “Batı Şeria’daki İsrail yerleşimlerine devam edileceğini ve ilerleme kaydedileceğini” duyurdu.
Kaynak: https://tr.sputniknews.com/abd/202001241041239513-abd-baskani-trump-netanyahunun-sali-gunku-ziyaretinden-once-yuzyilin-anlasmasi-planini-duyuracak/
Ebru ÇELİK– İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğrencisi- Kafkassam Stajyeri

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir