KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Siyasi irademiz tehdit altında!

Siyasi irademiz tehdit altında!

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 4 dk okuma süresi
320 0

Kıbrıs Türk demokratik yaşamı boyunca ilk kez halkımızın siyasi iradesi tehdit altındadır! Kıbrıs Türk halkı bugüne kadar iktidarda görev yapmış, gelmiş geçmiş tüm siyasi partilere(UBP, CTP, DP, TDP) karşı sistematik şekilde top yekûn kışkırtılmaktadır. Gelmiş geçmiş tüm siyasi partiler karalanarak halkımıza tasfiye ettirilmek isteniyor! Halkımızın iradesi derin küresel merkezlerle bağlantıları bulunan FETÖ/Gladio-B’nin uzantıları tarafından ele geçirilerek yönlendirilmeye çalışılıyor!
Küresel istihbarat örgütleri çok uzun yıllardır toplum davranışlarını kontrol altına alarak hizmet ettikleri ülke ve merkezlerin istekleri doğrultusunda yönlendirebilme çalışmalarını sürdürmektedir. Bunlar gizli ve saklanan bilgiler değildir!
Bazı güç odaklarına göre devşirilmiş ve ele geçirilmiş beyinleri yönlendirmek veya tetiklemek kadar önemli bir başka güç daha yoktur! Siyasi iktidarı ele geçirmeyi amaçlayan bir odak için kullanılabilecek en etkili silah, beyinleri ele geçirmek ve manipüle etmektir. Medya bu anlamda toplumsal bilinçaltını şekillendirmenin en etkili silahıdır. Haber bültenleri, tartışma programları ve siyasi yayınlar toplumun politik algılarının değiştirilmesi konusunda oldukça etkilidir. Ülkemizde son dönemde sayıları hızla artan bazı medya organlarının bu doğrultuda faaliyet gösterdiğini de göz ardı etmemek gerekir!
Sistemli olarak psikolojik motivasyon ile alttan alttan işlenen bir toplumun algıları ve davranışları gerçekleştirilen etki ile şekillenebilmektedir. Buna toplum bilincinin suni olarak şekillendirilmesi denmektedir. Uzun süreli olarak psikolojik yönlendirmeye maruz kalan bir halk kitlesi, kurgulayıcı ve toplum mühendislerin istediği yönde hareket etmektedir!
Eskiler, ’’testi kırıldıktan sonra akıl veremeye çalışan çok olur’’ der. Bu bağlamda iş işten geçip testi kırılmadan önce bende bu kritik duruma dikkat çekmeye çalışıyorum. Kıbrıs Türk Halkına kendi eliyle tasfiye ettirilmek istenilen UBP, CTP, DP ve TDP halkımızın kendi iç dinamiklerinden doğal yollarla kurulmuş olan partilerdir.
Ülkemizde özellikle bazı finans şirketleri, medya organları ve toplum mühendisleri aracılığı ile Kıbrıs Türk halkının siyasi iradesi özellikle son 6 yıldır kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Bu doğrultuda çeşitli beyin yıkama teknikleri üzerimizde deneniyor!
Tasfiye edilmek istenilen partiler gerek muhalefette, gerekse iktidarda bulundukları süre zarfında görevlerini zaman zaman iyi yerine getirememiş olabilirler. Böyle bir durumda çare gelmiş geçmiş tüm siyasi partileri top yekûn tasfiye etmek değildir!
Halkımızın siyasi iradesini ele geçirerek yönlendirmek isteyen güç odakları gelmiş geçmiş tüm partileri aynı anda halkımıza tasfiye ettirerek neyi hedeflemektedir? ’’Siyasi irademiz tehdit altındadır!’’ Halkımız önümüzdeki süreçte iradesine sahip çıkarak kendisini yönlendirmek isteyenleri bertaraf etmelidir. Aksi halde ’’testi kırıldıktan sonra akıl veremeye çalışan çok olur’’

Gökhan Güler
Kaynak : Milliyet Gazetesi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir