KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus uzman, Erdoğan’a “resmi diktatör” diyen Ermeni uzmanı susturdu: Hakaret etmeyiniz!

Rus uzman, Erdoğan’a “resmi diktatör” diyen Ermeni uzmanı susturdu: Hakaret etmeyiniz!

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
306 0

Eski Rus milletvekili, Rusya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Sergey Markov, canlı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Resmi diktatör” diyen Ermeni asıllı uzman Gevork Mirzoyan’ı susturdu.

Rus ulusal NTV televizyon kanalı canlı yayın programında 24 Haziran seçimleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden seçilmesi ile ilgili gelişmeler ele alındı.

Programa katılan siyasi uzman Mirzoyan, “Erdoğan artık resmi dikaktör oldu. Ülke de sultanlık oldu.” diye iddiada bulununca, ünlü Rus uzman Markov, “Ne alakası var?! Ne sultanlık?! Türkiye Başkanlık sistemine geçiyor. Bizim dostumuz Türkiye’yi hakaret etmeyiniz! Avrupa liderler Erdoğan için bu “sultanlık” laflarını fısıltıyla söylüyor. Biz ise bunu yasal başkanlık sistemi olarak nitlendirmemiz lazım.” diye Ermeni uzmanı canlı yayında susturdu.

HEPİMİZ ERDOĞAN’I KUTLUYORUZ!

Markov, seçmenlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi başta olmak üzere politikalarından memnun olduğunu ve dolayısıyla buna göre oylarını kullandığını kaydetti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Erdoğan’ı tebrik ettiğini hatırlatan Markov, “Sayın Putin, Türk mevkidaşı Sayın Erdoğan’ı 2 kere kutladı. Önce kutlama mesajı ve ardından telefon görüşmesi. Biz de buradan Erdoğan’ı kutluyoruz! Rusya için Erdoğan’ın zaferi çok faydalı.” şeklinde konuştu.

Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir