Afrin əməliyyatı və Suriyada yeni müharibə oyunu

Azərbaycana qarşı təxribata yol verilib

Փաշինյան: «Ցանկանում են խամաճիկային իշխանություն ստեղծել»

SAVAŞ VƏ “ATƏŞKƏS” ARASINDA… VƏ ŞUŞA BİZİMDİR

Rus TV: Türkiye bizim için önemli ülke, Putin’in ziyareti tesadüfi değil

Gündem, Rusya, Türkiye 3 Nisan 2018
182


Rus devlet televizyon televizyonu 1. Kanal’ın sunucusu gazeteci Artyom Şeynin, Türkiye’nin Rusya için önemli ülke olduğunu vurguladı.

Canlı yayın programında konuşan Şeynin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 4. kez devlet başkanı sıfatıyla ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye’ye yapmasını sembolik anlam taşıdığına dikkat çekti. Rus gazeteci, “Türkiye bizim için önemli ülke. Sayın Putin’in Devlet Başkanı sıfatıyla -yeniden seçilmesinin ardından-ilk yurtdışı gezisini Türkiye’ye yapması tesadüfi bir olay değil.” dedi.

RUS SENATÖR: PUTİN’İN TÜRKİYE ZİYARETİ SEMBOLİK ÖNEM TAŞIYOR

Rusya parlamentosu üst kanadı Federasyon Konseyi üyesi ve emekli general Sergey Rıbakov da Putin’in Türkiye ziyaretini sembolik önem taşıdığını kaydetti. Rıbakov, “Türkiye ile ilişkilerimiz her zaman iyi olmadı. Ama bugün çok kutuplu dünyaya doğru gidiyoruz. Rusya olarak da bizim konumuz ve politikamız bu yönde. NATO üyesi olmasına rağmen Türkiye başkasının kölesi olmamaktan yana. Elbette Türkiye’nin de kendi çıkarları var. Türkiye Rusya ile yakınlaşmaktan yana. Biz de kendi çıkarlarını arayan Türkiye ile yakınlaşmaktan yanayız. Sadece Türkiye ile değil, Çin, Hindistan, İran ve başka ülkeleri ile de.” şeklinde konuştu.

FUAD SAFAROV kafkasam moskova

Yorumlar