KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus gazeteci: Rusya devleti Gülsüm anneyi Halklar Dostluğu madalyasıyla ödüllendirmeli

Rus gazeteci: Rusya devleti Gülsüm anneyi Halklar Dostluğu madalyasıyla ödüllendirmeli

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
175 0

Rus gazeteci Aleksandr Yakovlev, Gülsüm Kabadayı’ya Rusya devleti tarafından Halklar Dostluğu madalyası verilmesi gerektiğini söyledi. Devlet televizyon kanalı Rossiya’da canlı yayın programında konuşan gazeteci şu ifadeleri kullandı: “Gülsüm anne çok fedakarlık yaptı. Tanımadığı özürlü, sakat Rus gencini evine alarak annelik yaptı, bakımını yaptı. Ben bu fedakar Türk kadınına Rusya devleti tarafından resmi bir ödül verilmesini öneriyorum. Örneğin Rusya’nın Halklar Dostluğu madalyası ile onurlandırmak lazım. Gülsüm anneye bu madalya yakışır.

Devletimiz Gülsüm annenin kahramanlık yaptığını resmi bir şekilde tanımalı. Şaka değil, Gülsüm anne Rus-Türk ilişkilerine manevi değerler, kültürel ve insani ilişkiler açısından büyük katkısı oldu. Rusya halkı onun yaptığı fedakarlığı hiç bir zaman unutmayacak. Bütün Rusya halkı Gülsüm anneyi çok seviyor!”

Antalya’da 2008 yılında gerçekleşen kazada üzerinde kimlik bulunmayan bir kişi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan gencin bakımını aynı hastanede bir yakınına refaket eden Gülsüm Kabadayı üstlendi. Kabadayı kimsesi olmayan bu gence “Umut”‘ adını vererek evine aldı ve bugüne kadar bakımını üstlendi. Geçtiğimiz günlerde Umut hayatını kaybetti
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir