Fayez Sara: Anlaşmalar Bölgesi’ndeki Rus saldırıları

Rusya Cerablus operasyonuna gerçekte ne kadar karşı?

Sıkıntılı ittifak: ABD-İran

Olası ABD – İran çatışmasında Türkiye’nin izleyeceği strateji ne olur?

Moskova’da Türk-Rus Dostluk Konseri düzenlendi

Rusya 21 Aralık 2017
328

Moskova Belediyesi Milletler Evi’nde Rusya’daki en aktif ve resmi 2 Türk derneği olan Rusya Türk Diasporası Sivil Toplum Kuruluşu ve Moskova Türk Öğrenciler Birliği’nin organizasyonu, Moskova Belediyesi Milletler Evi, Azerbaycan, Kazak, Özbek, Kırgız ve Başkırt Diasporaları ve ayrıca Rusya’nın ünlü halk sanatçısı Natalya Bannova’nın desteği ile Türk-Rus Dostluk Konseri gerçekleştirildi.

Moskova Belediyesi Milletler Evi’nde ilk defa Türk-Rus Dostluk Konseri organize edilirken, geçen 2016 yılının ocak ve ekim aylarında Moskova’nın çeşitli konser salonlarında düzenlenen 2 farklı Türk-Rus Dostluk Konseri’nin ardından bu konser Moskova’da düzenlenen 3.Türk-Rus Dostluk Konseri özelliği taşıdı ve iki ülke dostluğuna katkıda bulunan bu konserler artık geleneksel bir özelliğe kavuştu.

Konsere birçok farklı kesimlerden tanınmış ve ünlü şahsiyetler de davet edilirken, iki ülke dostluğunu isteyen Rusya’da yaşayan farklı millet ve toplumların temsilcileri de konserde yer aldı.

Konser öncesi ayrıca konser salonunda Türk-Rus Dostluk Resim Sergisi yer alırken, konsere gelen misafirler konser öncesinde resim sergisini gezme ve görme imkanı buldular. Konserde 12 sanatçı ve 7 farklı halk dansları grubu sahne aldı ve konserden öte bir festival havası yaşatıldı.
Kafkassam moskova

Yorumlar