KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rusya
  4. »
  5. Kolokoltsev: Batı, Rusya’yı Güney Kafkasya’nın dışına itmek istiyor

Kolokoltsev: Batı, Rusya’yı Güney Kafkasya’nın dışına itmek istiyor

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
53 0

Batı’nın, Rusya’yı Güney Kafkasya’nın dışına itmek için Ukrayna’daki durumdan yararlanmak istediğini dile getiren İçişleri Bakanı Kolokoltsev, Ermenistan ve Ermeni halkının ABD’nin umurunda olmadığını belirtti.
Rusya İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsev, Güney Kafkasya’da endişe verici eğilimlerin arttığına dikkat çekerek, “Batı, Rusya’yı Güney Kafkasya’nın dışına itmek ve Rusya-Ermeni bağlantısını yok etmek için Ukrayna ile ilgili durumdan yararlanmak istiyor. ABD ve AB, istihbarat servisleri ve kolluk kuvvetleri, savunma ve yargı sistemi dahil kilit alanlarda reform yapmak için takıntılı şekilde kendi reçetelerini sunuyor. Bu durum ittifakımıza zarar veriyor. Amerikalılar her zaman sadece kendi çıkarlarının peşindeler, Ermenistan ve Ermenileri umursamıyorlar” ifadesini kullandı.
Rusya ile Ermenistan’ın kolluk kuvvetleri arasındaki ilişkilerin uluslararası platformlarda ve ikili işbirliği kapsamında karşılıklı anlayış ve ortaklık niteliğinde olduğunu anımsatan Rus Bakan, çözümü bölgede güvenlik ve istikrarın güçlendirilmesine yardımcı olacak tüm konularda Ermenistan İçişleri Bakanlığı ile çeşitli formatlarda etkileşime girmeye hazır olduğunu belirtti.
Kolokoltsev, sistematik yaklaşımın ve bu tür etkinliklerin iş atmosferinin, güvenliği sağlama, vatandaşları koruma ve kamu düzenini korumaya yönelik çabaları birleştirmeyi mümkün kıldığını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir