KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hasan Nasrallah İran olayları 2009 olaylarıyla kıyaslanmamalıdır

Hasan Nasrallah İran olayları 2009 olaylarıyla kıyaslanmamalıdır

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
388 0

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah Dana Haber Ajansına İran’da yaşanılan gelişmelerle ilgili demeç verdi.

Seyyid Hasan Nasrallah;

“İran’da gerçekleşen olaylar halkın istekleri kabul edilebilir ve anlaşılabilirdir. Fakat olaylar siyasi değil ve 2009 olaylarıyla kıyaslanmamalıdır.” Dedi.

Nasrallah konuşmasının devamında, “İran’ın içindeki sorunların hepsi birleşmiştir fakat sorun sadece finans merkezlerinin ve bankaların iflas etme meselesi değildir.” Dedi.

Olayların rejim ve dini lider Seyyid Ali Hamaney açısından değerlendirmesinde ise; “İran Rehberiyet makamı yaşanılan krizde sakinliğini koruyor ve protestocularla propagandacıları birbirinden ayıracaktır.” Dedi.

Konuşmasının devamında, “Protestolar son günde de devam etti. Konuyla ilgili kişiler ve kurumlar olayları çözmek ve çözüm yolları bulmak için el ele vermiş durumdadır.” Dedi.

Seyyid Hasan Nasrallah olayların dış bağlantıları hakkında ise; “Trump, Netanyahu ve Suudi yetkililer İran’daki gelişmelerden dolayı hayal kırıklığına uğradılar. Trump, Kudüs’ü Siyonist rejimin başkenti ilan ederek İsrail’in sonunu başlattı.” Dedi.

Trump’ın Kudüs konusunda İsrail ile Filistin’in uzlaşmasına karar vermesi konusuna değinerek, “Olayın çözümünde uzlaştırma girişimlerinin etkisi olmayacaktır tek çözüm yolu direniştir ve zaferin gerçekleşeceğinin farkındalar.” dedi.
Dana.ir çeviren Serdar Gündoğdu kafkassam

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir