Putin, Erdoğan ittifakı mümkün mü?

BOZKIRIN KIYMETLİ HEDİYESİ: İPEK

Женская Общественная организация “Родник” ГлавнаяБлогРубрики «Родник» организовал праздник для юных пациентов клиники

Сулейманова, главного врача Республиканского онкологического диспансера

Hasan Nasrallah İran olayları 2009 olaylarıyla kıyaslanmamalıdır

Gündem, İran 3 Ocak 2018
309

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah Dana Haber Ajansına İran’da yaşanılan gelişmelerle ilgili demeç verdi.

Seyyid Hasan Nasrallah;

“İran’da gerçekleşen olaylar halkın istekleri kabul edilebilir ve anlaşılabilirdir. Fakat olaylar siyasi değil ve 2009 olaylarıyla kıyaslanmamalıdır.” Dedi.

Nasrallah konuşmasının devamında, “İran’ın içindeki sorunların hepsi birleşmiştir fakat sorun sadece finans merkezlerinin ve bankaların iflas etme meselesi değildir.” Dedi.

Olayların rejim ve dini lider Seyyid Ali Hamaney açısından değerlendirmesinde ise; “İran Rehberiyet makamı yaşanılan krizde sakinliğini koruyor ve protestocularla propagandacıları birbirinden ayıracaktır.” Dedi.

Konuşmasının devamında, “Protestolar son günde de devam etti. Konuyla ilgili kişiler ve kurumlar olayları çözmek ve çözüm yolları bulmak için el ele vermiş durumdadır.” Dedi.

Seyyid Hasan Nasrallah olayların dış bağlantıları hakkında ise; “Trump, Netanyahu ve Suudi yetkililer İran’daki gelişmelerden dolayı hayal kırıklığına uğradılar. Trump, Kudüs’ü Siyonist rejimin başkenti ilan ederek İsrail’in sonunu başlattı.” Dedi.

Trump’ın Kudüs konusunda İsrail ile Filistin’in uzlaşmasına karar vermesi konusuna değinerek, “Olayın çözümünde uzlaştırma girişimlerinin etkisi olmayacaktır tek çözüm yolu direniştir ve zaferin gerçekleşeceğinin farkındalar.” dedi.
Dana.ir çeviren Serdar Gündoğdu kafkassam

Yorumlar