KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. “GECİKEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR.” AZERBAYCANLI İŞADAMI MÜBARİZ MANSİMOV GURBANOĞLU’ NUN SAĞLIK DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR!

“GECİKEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR.” AZERBAYCANLI İŞADAMI MÜBARİZ MANSİMOV GURBANOĞLU’ NUN SAĞLIK DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR!

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
333 0

Palmali Basın Danışmanı Fidan Guliyeva’nın son açıklamasına göre ünlü işadamının sağlık durumu oldukça kritik. Milyonlarca Azerbaycanlı Mübariz Mansimov’un serbest bırakılmasını beklerken, Corona Virüs sebebiyle tüm duruşmaların 15 Haziran’a ertelenmesi büyük üzüntüye ve hayal kırıklığına yol açtı. Cezaevinden gelen son bilgiler ise Mübariz Mansimov’u seven milyonlarca Azerbaycanlı kardeşimizi çok üzecek. Fidan Guliyeva’nın gönderdiği açıklamayı aynen bilginize sunuyorum.

“15 Mart 2020’de bir takım asılsız iftiralar ileri sürülerek FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile bağlantılı olmakla suçlanarak gözaltına alınıp, 17 Mart 2020’de tutuklanan Azerbaycanlı işadamı Palmali Şirketler Grubu’nun kurucusu ve sahibi Mubariz Gurbanoğlu’nun sağlık durumu kritik. Yakın tarihte geçirdiği ciddi bir ameliyattan kısa bir müddet sonra tutuklanan Gurbanoğlu’nun, cezaevinde kaldığı süre boyunca ameliyat yeri iltihaplanmış, vücudunda şişlikler meydana gelmiş, karaciğerinde sıkıntılar baş göstermiş ve idrarından kan gelmektedir. Geçirdiği ameliyat sonrasında pansuman ve tedavisi gereği gibi yapılmayan ve doktor tarafından düzenli gözetim altında tutulması gerekirken cezaevi koşullarında tutulan Gurbanoğlu’nun bağışıklık sistemi son derece zayıf durumdadır. Dünyada yaşanan Corona virüs salgını nedeni ile de enfeksiyona açık olan Gurbanoğlu’nun bu durumda hayati tehlikesi bulunmaktadır. Kendisi halsiz, bitkin ve artık yürümede dahi zorluk çekmektedir. Avukatları vasıtasıyla yapılan tüm hukuki girişim ve taleplere rağmen Gurbanoğlu’nun halen tam anlamıyla hastane sevki yapılmamış, kontrole alınarak bir rapor düzenlenmemiştir. Kendi kendini idame ettiremeyecek durumda olan Gurbanoğlu’nun Silivri Cezaevi koşullarında kalması hayati tehlike taşıdığından mümkün değildir. Gurbanoğlu’nun gözaltı ve tutuklama öncesinde geçirdiği ameliyatlar neticesinde hastaneden raporları mevcut olup, doktor heyeti tarafından düzenli pansumanlarının yapılarak istirahat etmesi ve yine düzenli doktor kontrolü altında tutulması ve özellikle bağışıklık sistemi düştüğünden virüs dolayısı ile sağlığında istenmeyen sonuçlar doğuracak hayati tehlike yaşanabileceği bildirilmiş, bu raporlar ilgili makamlara sunulmuş olmasına rağmen Gurbanoğlu’nun cezaevinde tutukluluğu sürmekte ve hastaneye dahi sevk edilmemektedir.
Mevcut sağlık durumu nedeniyle kendisini idame ettiremeyecek durumda olan Mubariz Gurbanoğlu’nun tutukluluk halinin kaldırılarak ev hapsine çevrilmesi gerekmektedir. Yetkililer bu duruma kayıtsız kalmakta devam ettikçe Mubariz Gurbanoğlu’nun hayatı ciddi tehlike altındadır.” ( Fidan Guliyeva Palmali Basın Danışmanı )
Seyfullah Türksoy

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir