Avatar

​İran’da akaryakıt zammı protestolarının arkasındaki birikmiş krizler

İsrail eski istihbarat başkanı: Türkiye Esad’ı tanırsa, PKK-YPG sorunları çözülür

Սերժ Սարգսյանի որոշումը ՀՀԿ-ում. ճակատագրական իրավիճակ

Azerbaycan diaspora başkanlarından İsmailov: Gençlere öncülük vermemiz lazım

Azerbaycan, Gündem, Rusya 17 Mart 2018
177


Moskova çevre bölgesinin önemli kentlerinden Sergiyev Posad’ta faaliyet gösteren Azerbaycan bölge diasporası Başkanı İsmihan İsmaiyov, diaspora çalışmalarında gençlere öncülük verilmesi gerektiğini kaydetti.
Kafkassam’a konuşan İsmailov konuyla ilgili şunları kaydetti: “Rusya’da yaşayan Azerbaycanlılar diaspora teşkilat ve faaliyetlerini daha da güçlendirmeli. Bölgelerdeki faaliyetlerden bahsediyorum. Bölgelerde yaşayan Azerbaycan diasporası kendi kültürünü yaşatması ve unutmaması açısından bu tür faaliyetlere ihtiyacımız var. Biz de bölgemizde çeşitli kültür ve sosyal etkinlikler yaparak birlikte hasret gideriyoruz. Fakat ben her zaman gençlere öncülük verilmesinden yanayım. Eğitimli gençlerimiz bizim geleceğimiz. Onlara destek çıkmamız lazım.”

SERGİYEV POSAD ŞEHRİNDE HALKLAR ARASI DOSTLUĞUN ARTIRILMASI ÖNEMLİ

İsmailov sözlerine şöyle devam etti: “Sergiyev Posad şehrinde 2012 yılında Azerbaycan diasporasına karşı bir çirkin provokasyon planlanıyordu. Pazaryerinde sıradan yaşanan bir üzücü olayı etnik kavgaya dönüştürmeye çalıştı bazı kötü niyetli insanlar. O dönemler başkent Moskova’da benzer olaylar yaşanmıştı. Birileri bu tür sıradan olayları kullanarak halklar arasında kavga oluşturulmasından yanaydı. Tabii ki bunlar çirkin niyetler! Ben kent Belediye Başkanı ile görüştüm. Belediye Başkanı yerel Tonus televizyon kanalında vatandaşlara seslenerek sağduyuya davet etti. Böylece olayı önlemiş olduk. Ben bu konuda emeği geçen her kese teşkkür ediyorum. Çünkü kentimizde de halklar arası dostluğun artrılması önemli.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar