PAŞİNYANIN 17 AVQUST MİTİNQİ KİMLƏRƏ MESAJ İDİ?

Rus milletvekilinden Türkiye’ye tavsiye: Boğazları Amerikan gemilerine kapatınız

ABŞ-ın Türkiyəyə hücumunun ŞİFRƏLƏRİ: Qalib kim olacaq?

Fas’taki Fetöcüler PKKlılar IŞİDci Türkler ve Türk mafyası!

Putin Merkel ittifakı sadece Doğu Almanyaya dayanmıyormuş

Gündem, Rusya 16 Mart 2018
85


Putin Merkel ittifakı sadece Doğu Almanyaya dayanmıyormuş. Putin’in dedesi yaraladığı Alman askerinin yarasını sarmış Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in anne tarafından dedesi İvan Şelomov’un Birinci Dünya Savaşı sırasında yaraladığı Avusturyalı Alman askerinin daha sonra yarasını sararak merhametli davrandığı ortaya çıktı.

.Ünlü Rus gazeteci Andrey Kondraşov’un hazırladığı “‘Putin”‘ isimli belgesel filmi için röportaj veren Putin, dedesinin savaş sırasında Rus-Avusturya cephe hattında savaştığını anlattı. Putin, “Karşıdaki siperden düşman askerinin onu hedef adlığını görüyor. İlk ateşi dedem açıyor. Bu o zamanlar hendek savaşıydı.” şeklinde anlattı.

Belgesi sunan Kondraşov, Putin’in dedesinin yaraladığı Alman askerinin iniltisini duyduğunu anlatıyor. Belgesel filme konuşan ünlü Rus yönetmen Nikita Mihalkov da bu savaş hikayesini iyi bildiğini belirterek, “Bu durumda bir asker ne yapar? Yaraladığı askerin işini bitirirdi. Ama bu durumda Rus askeri ve Rus insanı ne yapıyor? Sürünerek Alman askerine ulaşıyor ve yarasını sarıyor.” şeklinde konuştu.

Putin de, “Dedem Avusturyalı askerin omuzunu okşadı. O da dedemin elini tutarak öptü. Dedem daha sonra kendi siperlerine doğru süründü. Merhamet Rus insanın tipik bir niteliğidir, bu bizim zihniyetimizin bir parçasıdır.” dedi.
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar