Koronavirüsle mücadele / Türkiye’den Arnavutluk’a anlamlı yardım

Запад обозначает Путина «людоедом» – эксперт — И загоняет его в «гетто»

Ինչ է կատարվում իշխանության ներսում

Արցախյան հիմնախնդի՞ր, թե՞ աշխարհի քարտեզի վերախմբագրում․ Հայաստանը՝ շահերի բախման էպիկենտրոնում

Rus uçağınn cemaat ile ABD birlikte mi düşürdü

Gündem 7 Kasım 2016
599
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Rusya Federasyonu Devlet Başkanlığı’nın resmi düşünce kuruluşu ‘Rusya Stratejik Çalışmalar Enstitüsü (RISS) Başkanı Leonid Reşetnikov, geçen hafta Ankara Politikalar Merkezi’nin davetlisi olarak İstanbul’daydı.
Türkiye, Rusya ilişkilerine yönelik önemli açıklamalarda bulunan Leonid Reşetnikov düşürülen jet ile ilgili çok çarpıcı bir bilgi paylaştı.
İNCİRLİK’TEKİ ABD ASKERLERİ KATILDI
Reşetnikov şunları kaydetti “Türkiye’de Rus-Türk ilişkilerinin gelişmesini istemeyen bazı çevreler var. Bunların arasında genellikle ya Amerika ile bağlantılı ya Gülen örgütüyle bağlantılı olanlar var. Şunu söyleyebiliriz; bize göre Rus uçağının düşürülmesinde etkin olanlar öncelikle Erdoğan düşmanıydı ve aynı zamanda Amerika ile bağlantılıydı. Elimizde öyle bilgiler var ki İncirlik’te görev yapan Amerikalı askerler bu olayın gerçekleşmesine katılmışlardır. Amaç da Rusya ile Türkiye’yi karşı karşıya getirmekti. Son 10-15 yıl içinde elde edilen başarıları yok etmekti amaç. Çünkü onların hesaplarına göre Rusya buna mutlaka askeri olarak cevap verecekti. Rusya’dan bunu beklediler. Ama hesapları tutmadı. Bizim hiç tepki vermememiz mümkün değildi elbette. Kaldı ki televizyonda da pilotumuzun öldürülmesini ve cesedine karşı yapılan saygısızlığı da izledik. Dolayısıyla Rusya’nın buna tepki vermemesi mümkün değildi.”

Yorumlar