Ermenistan’dailginç bir tiyatro sahneleniyor

İsa Qəmbər: Əsas səbəb hakimiyyətin həqiqi, azad seçki keçirmək üçün siyasi iradəsinin olmamasıdır

Münhen Təhlükəsizlik” konfransında Azərbaycan və Ermənistan

Rusya ve İran Esad sonrası Süheyl Hassan’ın gelmesini planlıyor!

Rus askeri uzman: Suriyeli Kürtlere ciddi destek vermememiz lazım, çünkü onlar ABD ile işbirliği tercih etti

Gündem, Rusya, Türkiye 19 Ocak 2018
189
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Rusya Askeri Bilimler Akademisi Başkan Yardımcısı Sergey Modestov, Rusya’nın Türkiye’nin Suriye’de Afrin’e yöneik olası operasyonuna müdahele edilmemesi gerektiğini söyledi.
Rus basınına konuşan askeri uzman şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin bu operasyonu yapması durumunda Rusya’nın yapması gereken en ana görev, Rus askerlerinin güvenliğinin sağlanmasıdır. Biz kiminse yanında yer alarak orada savaşa giremeyiz. Şuanda Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlamamız mümkün değil.”

Rus askeri uzman sözlerine şöyle devam etti: “Rusya Kürtlere ciddi destek vermemeli, çünkü onlar ABD ile işbirliğini tercih etti. Onlar ABD ile müttefik oldu ve Amerika’dan askeri yardım alıyor.

Amerika Kürtleri yanına alarak bölgede kötü niyetli eylemler yapıyor. Türklere bu eylemlerin sonuçlarını çözmek için müsaide etmek lazım. Bu onların NATO bağlamında iç tartışması.”

Rus uzman, bu bağlamda Rusya’nın Türkiye ile ihtilafa girmemesi ve ayrıca da Suriiye’nin, toprak bütünlüğünün korunması ile ilgili taleplerini de desteklemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar