KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rothschild ailesine suikastta Pentagon şüphesi?

Rothschild ailesine suikastta Pentagon şüphesi?

Ömür Çelikdönmez Ömür Çelikdönmez - - 15 dk okuma süresi
1095 0

Bugün dünya genelinde elmas ticaretinin yüzde 90’ını, elmas üretiminin yüzde 40’ını, kömür-bakır-uranyum-alüminyum ticaretinin de yüzde 15’ini gerçekleştiren küresel güç, Rothschild Ailesidir. Ailenin en ünlü şirketleri HSBC Bank, Royal Bank of Scotland, Banco Santander, De Beers, Rio Tinto, ING Group ve Aviva’dır. Aile ayrıca 2000 yılında Fransız devletine sattıkları BNP Baripas şirketi ile Somanh Bankası’nın da (kapanana kadar) kurucusu ve sahibidir. Son yıllarda şarap pazarına da giren aile Fransa, Şili, Amerika ve Güney Afrika’da üretim yapmakta, Fransız şarap piyasasının yüzde 50’sini elinde bulundurmaktadır. Ailenin serveti yaklaşık 2009 verilerine göre 4-5 trilyon dolardır. Kontrol ettiği para ise 15 trilyon dolar civarındadır.(1) Amerika Birleşik Devletleri’nde bağımsız bir kuruluş olan Amerikan Merkez Bankasının kontrolünde hem Rothschild ailesinin hem de Rockefeller ailesi etkindir. Bu bankanın tek bir açıklamayla tüm dünya ekonomisine yön verdiği düşünülürse, bu iki ailenin dünya ekonomisinde ne kadar söz sahibi olduğunu anlaşılabilir. 31 Ekim 2016’da Rockefeller (ABD) ve Rothschild (İngiltere) şirketleri arasında finans, enerji ve sanayi sektörleri arasında bir paylaşım olduğu gibi zaman zaman rekabetten kaynaklanan anlaşmazlıklar yaşanabildiğini, dünyada ve bölgemizde yaşanan savaşların arka planında bu rekabetin izdüşümlerini görmenin mümkün olduğunu, Irak ve Türkiye’nin, Rothschild hanedanının payına düştüğünü yazmıştım.(2) 2017 29 Mart’da “Rothschild ailesi Yahudi topluluklarının en üst organı sayılan ve Yahudi İhtiyar Meclisi’nin günümüzdeki devamı olarak bilinen Yahudi Ajansı Kurulu’na yöneticilik yapmış ve gücünü elinde bulunduran yapıdır, bu kurul resmi bir oluşum. Eylül 2016’da paranın ve politikanın patronları Henry Kissinger ve Rothschild ailesi üyesi James Rothschild, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmak üzere ABD’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmişti” bilgisini de sizlerle paylaşmıştım. (3)

1 Ekim 2017’de 50’den fazla ABD vatandaşının öldürüldüğü terör eyleminin asıl amacının Trump’la birlikte küresel sermayenin jandarmalığından çekilme kararlılığı gösteren Amerika Birleşik Devletlerini, yeniden dünya sahnesine çekme operasyonu olduğunu, 02 Ekim 2017 günlü analizimde belirtmiş, küresel sermayenin konuşlandığı Britanya Krallığının, ABD olmadan bu jandarmalığı tek başına yapması mümkün görülmediğini kaydetmiştim. Las Vegas’da Trump’a yaşatılan, kendi ülkesinde ve dünya genelinde itibarsızlaştırma operasyonunun kanlı versiyonundan başka bir şey değil. Bunun en önemli nedeni Trump’ın Amerikan devini küresel odakların oyun alanlarından çekip çıkarmak istemesi. Çünkü o partileri farklı olmasına rağmen John Fitzgerald Kennedy gibi bir Amerikan milliyetçisi. Henry Ford gibi yerli Amerikan sanayisinin başarısına inanıyor. Trump’ın siyasi genleri, antibritanist. Kraliçenin eteklerinin altına saklanan, finans yarasalarından nefeslenen politikacılardan değil. Trump’ı indirmek isteyen küresel güç odağının en tepesinde, Londra’da konuşlanmış Rothschild gibi finans devleri var. Trump’ın burnunu Kuzey Kore ile sürtmek istedikleri gibi Çin ile kapışmasını dört gözle bekleyen bu küresel ahtapot, Trump’ın Amerika’sının arasını stratejik müttefikleriyle açmakta beis görmüyor. Ama Trump’ın da boş durduğunu sanmayın. Ajandasını parayla değil sırayla takip ediyor. ABD Başkanı Trump, seçim kampanyası sırasında Pasifik bölgesi ile yapılan serbest ticaret anlaşmasına karşı olduğunu duyurmuştu, Trans-Pasifik Ortaklığı’ndan çıkılmasını onaylayan bir kararname imzaladı. Böylelikle Londra merkezli küresel finans ahtapotunun hayati damarlarından birine neşter vurduğunun daha yeni yeni anlaşıldığını vurgulamıştım.(4)
İşte ister Trump deyin ister Pentagon deyin; çoktan harekete geçti. Trump’ı indirmek isteyen küresel güç odağının en tepesindeki, Londra’da konuşlanmış Rothschild gibi finans devine kesilen cezanın ne olduğu birkaç gün önce ortaya çıktı. İngiltere’nin Aylesbury kentinde Rothschild Vakfınca idare edilen, aileye ait tarihi yazlık Waddeston Manor şatosu yakınlarında Cessna 152 tipi uçak ile helikopter havada çarpıştı. Hava araçlarının Rothschild Vakfınca idare edilen, aileye ait tarihi yazlık Waddeston Manor şatosu yakınlarından düştüğünü belirtiliyor. Bazı kaynaklar ise kazanın, Rothschild ailesine ait bir malikânenin üstünde gerçekleştiği iddiasında. Thames bölgesi polisi, kazada toplam 4 kişi olmak üzere her iki uçakta 2 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Ancak yetkililer hayatını kaybedenlerin kimliğini henüz açıklamadı. Ayrıca Hava Kazaları Araştırma Şube Müdürü, Aylesbury yakınlarında meydana gelen kazayla ilgili soruşturma başlattıklarını açıkladı. Olay yeri yakınındaki Wycombe Hava Parkı’ndan yapılan açıklamada, her iki hava aracının da kendi tesislerinden havalandığı ve sivil nitelikte olduğu belirtildi. İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri de uçakların askeri nitelikte olmadığını doğruladı. Her iki hava aracının çarpışmanın ardından düştüğü, acil sağlık ve itfaiye ekiplerinin olay yerine sevk edildiği kaydedildi. Olay yeri yakınındaki bazı yollar trafiğe kapandı. Daily Mail’e göre Waddesdon Malikanesi adlı tarihi yapı yakınlarında yaşayan yerel halkın büyük bir patlama duymasının ardından enkaz bulundu. Buckinghamshire’daki bu malikanenin, meşhur Rotschild ailesine ait olduğu ve bugün bu mekanda bir Noel pazarının düzenlendiği belirtildi.(5) İngiliz basını hava araçlarının neden olduğu kazanın Rothschild ailesine yönelik özel bir askeri operasyon olabileceğini gündeme taşıdı. (6)
Bu kazayı daha da ilginç kılan kazadan önce, İngilizce dilini kullanan ve resim tabanlı forum özelliğindeki 4chan sitesinde “Q” rumuzlu kullanıcının Sir Evelyn Robert de Rothschild’in eşi 2 Temmuz 1954 doğumlu Lynn Forester de Rothschild’i ölümcül uçak kazası hakkında 3 gün önceden uyarmasıydı.(7) Lynn; aileye ait EL Rothschild şirketinin CEO’su. Şirket, The Economist dergisinin sahibi olan The Economist Group, Congressional Quarterly’nin sahibi ve Economist Intelligence Unit, EL Rothschild LP, Birleşik Devletler’deki önde gelen bağımsız varlık yönetimi şirketlerinin yanı gayrimenkul, tarım ve gıda çıkarları için yatırımları yönetiyor. Hillary Clinton da dahil olmak üzere birçok politikacıya destek veriyor. Kapsayıcı Kapitalizm adlı politik bir hareketi gerçekleştirdi ve 2014 ve 2015’te Londra’da Kapsayıcı Kapitalizm Konferansı’na liderlik etti ve Kapsayıcı Kapitalizm için Koalisyon’u kurdu. Hava araçlarının çarpıştığı Waddeston Manor şatosu; İskoçya’daki 1998 Bilderberg Grubu konferansında Henry Kissinger tarafından tanıtılan Sir Evelyn de Rothschild ile eşi Lynn Forester de Rothschild çiftine ait. Bu kazanın rastlantı olmadığı Kasım ayı ortalarında Rothschild ailesine başka bir suikastın düzenlendiği ve aile fertlerinin yara almadan kurtuldukları da iddia ediliyor.
03 Kasım 2017’de Ergün Diler; Pentagon ve Rothschild ailesinin son ortak operasyonunun Arap Baharı olduğunu, Arap Baharı’nın en önemli oyuncuları Yemen Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih (95 milyar dolar), Libya lideri Kaddafi (153 milyar dolar), Tunus lideri Zeynel Abidin bin Ali (103 milyar dolar) ile Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in (145 milyar dolar) tutarındaki kişisel servetlerinin, Pentagon ve Rothschild ailesi arasında ortak pay edilmesinin kararlaştırıldığından söz ederek bu 4 liderin yaşarken paralarının İngiliz fonlarında kullanıldığını belirtmişti. Anlaşma gereği, bu paraların yarısı Amerikan silah şirketlerine devrolacaktı, petrol sahaları da iki güç arasında paylaştırılacaktı. Ancak operasyon bittiğinde ABD ve tetikçi kurumu Pentagon avucunu yaladı. Bazı ülkelerdeki petrol rafinerileri Rothschild ailesine geçti. Pentagon’a büyük kazık atıldı. Deyim yerindeyse hem paraların hem de petrol sahalarının üstüne bir bardak soğuk su içti. 496 milyar dolar tutarındaki meblağ allem kallem edilip Rothschild ailesinin hissesine geçmişti.
Rothschild ailesi, Arap Baharı’nda tek mermi atmadan, tek dolar kullanmadan trilyonlarca doların sahibi oldu. Petrol rafinerilerinden günlük kazançları 200 milyon dolar civarında. Ancak yeni Beyaz Saray, bunun hesabını sormak istiyor. Çünkü Pentagon tarihinde ilk kez bu kadar güçlü aldatıldı. Arap Baharı, Yeni İpek Yolu’nun da güzergâhının temizlenmesi anlamına geliyordu. Arap Baharı’ndan sonra 7 ülkenin hazine, çevre ve maliye bakanlıklarınına, Rothschild ailesinin bursu ile okuyan isimler geçti.. Bu da Arap Baharı’ndan önce planlanmıştı ve başarılı şekilde uygulandı. Buna itirazı eden, etmesi gereken tek güç vardı, o da PENTAGON’du! Silahı en iyi kullanan yapı Pentagon’dur. Sadece askeri anlamda değil. Ailenin çok önemli şirketlerine çok büyük terör saldırıları düzenleyebilecek güç de Pentagon’da mevcut.. iki gücün savaşı en üst boyuta taşındı. Her yerde kavga ediyorlar. En çok ABD’nin içinde! Bir adım ötesi, Pentagon’un Rothschild ailesinin önemli isimlerine suikast düzenlemesi.(8) Ergün Diler’e bu konuyu kim sufle ettiyse, kim dillendirdiyse helal olsun, hedefi 12’den vurdular!
Rothschild ailesinin Yahudi inancına sahip Hazar Türkleri’ne dayandığı söylenmekte. Doğur olabilir çünkü Genbilim uzmanı Eran Elhaik’in araştırmasına göre Aşkenaz Yahudilerinin asıl kökeni, Hazar bölgesine yerleşen Türk boyları. Elhaik’e göre bu nüfusun bir kısmı 8’inci yüzyılda Yahudiliğe geçti ve “Hazar Tezi”ni oluşturan göç yollarını kullanarak Avrupa kıtasına doğru ilerledi.(9) Aile büyüklerinden Mayer Bauer, “Rothschild” yani “kırmızı kalkan” anlamına gelen soyadını kullanıyor. Mayer Amschel Rothschild (Mayer Bauer)’in, Almanca ve Lehçe’nin karışımı olduğu söylenen kaba saba bir Yiddiş dili konuştuğu söylenir. Rothschild’lerin aile kökleri; Karadeniz ve Hazar denizlerinin kuzey kıyılarında egemenlik kuran Hazar Türklerinin yönettiği Magog’daki bir bölgeye uzanıyor. Bu nedenle Rothschildlerin ve çoğu Ashkenazi Yahudisinin Hazarlardan geldiğini ileri sürülüyor.(10)
Rothschild ailesinin Yahudi inancına sahip Hazar Türkleri’nden olduğuna dair iddianın doğru olabilmesi için tanıklığa ihtiyaç var. Yurtdışında aşçılık yarışmalarında Türkiye’yi gururla temsil eden dünyaca ünlü Türk kadın aşçı Emine Gülşen Sarıcan, Rotschild ailesine ve konuklarına birbirinden güzel yemekler yapmış bir isim. O nedenle tanıklığı önemli. İsim vermeden aile büyüğünün Türkçe konuştuğunu, parmağında tuhaf arslanlı bir yüzük bulunduğunu, kendisinden soğan çorbası ve mantı yapmasını istediğini söylüyor. Sürekli mangalda ve ızgarada kebap yediklerini belirtiyor. Dahası Rus uçağının düşülmesinden sonra Erdoğan ve Putin’in görüşeceğini tüm dünyadan ve Türkiye’deki insanlardan 3 gün önce öğrendiğini, Türkçe konuşan arslan yüzüklü, soğan çorbası seven yaşlı aile büyüğünün “-Türkiye’ye hiç birşey olmayacak, Erdoğan ile anlaşılacak ve her şey eskisi gibi olacak” dediğini aktarıyor.(11) Pentagon hazar Türklerine ayıp ediyor!
Bakınız:
1- https://www.komplohaber.com/dunya/korkunc-kaza-ucak-ve-helikopter-carpisti-h33420.html
2- http://kafkassam.com/rockefeller-ve-rothschildin-ortadogu-kavgasi.html
3- http://kafkassam.com/kuresel-britanya-icin-ingiltere-turkiye-stratejik-ortakligi-amerikaya-meydan-okuyor.html
4-http://kafkassam.com/las-vegas-katliami-ya-da-trumpa-kuresel-mesaji-kim-veriyor.html
5- http://www.hurriyet.com.tr/ingilterede-korkunc-kaza-ucak-ve-helikopter-carpisti-40649042
6- http://www.starshipearththebigpicture.com/2017/12/12/second-plane-crash-in-area-of-rothschild-buckinghamshire-estate/
7- https://squawker.org/world/4chan-user-q-warned-lynn-de-rothschild-about-deadly-plane-crash-3-days-before-it-happened/
8- https://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2017/11/03/sinir-harbi
9- http://www.hurriyet.com.tr/yahudilerin-ecdadi-aslinda-turkler-mi-22454720
10- Rothschıld And Other Red Thıngs /http://www.tribwatch.com/redshield.htm – http://odatv.com/kim-bu-rothschild-ailesi-3003161200.html
11- http://www.medyafaresi.com/haber/rus-milyarderin-yatina-her-gece-cok-unlu-mankenler-geliyordu-emine-gulsen-sarican-ilk-kez-konustu/791979

Ömür Çelikdönmez
Twitter:@oc32oc39

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir