Turan Rzayev: ABŞ Yunanıstana hərbi qüvvə cəmləyir: Hədəf Türkiyədir, yoxsa…?

Menbiç’te son durum YPG/PKK çekilecek ABD askerleri kalacak Türk askeri girecek!

Erivan ve Bakü sorunlarını diyalog ile çözmeli

TÜRKİYE-İSRAİL ANTLAŞMASI: ZAFER Mİ? HEZİMET Mİ?

Özlem Karaırmak ‘Vizyon İle Psikoloji Günlerinde

Gündem 26 Mart 2021
562
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Kuzey Makedonya Gostivar, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji bölümü öğrencilerinin kurduğu Dinamik Psikoloji Kulübü olarak ‘Vizyon İle Psikoloji Günleri’ adıyla oluşturulan instagram canlı yayın serisinde Uluslararası Vizyon Üniversitesi Dinamik Psikoloji Kulübü Üyesi Barkın SABUNCUOĞLU moderatörlüğünde 02.01.2021 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi PDR Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özlem KARAIRMAK ile Yeni Yıla Girerken Umutlarımız ve Varoluşumuz konusu konuşuldu.

Gerçekleştirdiğimiz canlı yayında Özlem KARAIRMAK ; varoluşçu yaklaşımın tarihi, temelleri, felsefesi ve terapist-danışan rollerinden ayrıca umut ve sağlıklı iyi oluş kavramlarından bahsetti. Umut, umutsuzluk ve kaygının ne oldukları, umutlu ve umutsuz insanların özelliklerinden bahsetti. Yaşamın içinde bulunduğu anlamın mutluluğa denk geldiğini de belirtti. Pandemi ile birlikte insan hayatındaki bu tür duyguların konum ve işlevinden söz etti. Pandeminin kişi için bir lütuf haline bile gelebileceğinden ve bu dönemde kişinin daha iyi bir yaşam için kendisine sorması gereken sorulara da dikkat çeken Özlem Karaırmak pandemide mental sağlığı korumak için çeşitli tavsiyeler vermesiyle keyifli sohbetimizi tamamladık.

Sayın Özlem KARAIRMAK’a değerli katılımları ve verdiği faydalı bilgiler için teşekkür ediyor bu yayının tamamını izlemek isteyenler için youtube dinamik psikoloji kanalına ayrıca birbirinden değerli konuklar ve ilgi çekici konularla sizlerle olmak için @vizyon.edu.mk ve @vizyonpsikolojikulubu instagram adreslerine herkesi bekliyoruz. (Uluslararası Vizyon Üniversitesi Dinamik Psikoloji Kulübü)

Yorumlar