DENIS KORKODINOV: Ибрагим Раиси – очень умный и хитрый политик

Юрий Манвелян: В Армении усилилась травля Гаянэ Айвазян

Ռոգոզինի զայրույթի պատճառն Արծրուն Հովհաննիսյանի ստատուսն էՆյութի

Suriyede iktidar kavgası: Esed ile Mahluf çekişmesi

Rus akademisyen, Erdoğan’a “diktatör” diyen Ermeni uzmana sert tepki verdi

Gündem, Rusya 29 Haziran 2018
192
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Rus dışişleri akademisyeni Oleg Barabanov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “resmi diktatör” diyen Ermeni asıllı uzman Gevorg Mirzoyan’a sert tepki verdi.

Ulusal NTV televizyonu canlı yayın programında konuşan Rusya Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi (MGİMO) akademisyeni Prof. Dr. Barabanov, Ermeni uzman Mirzoyan’ın Türkiye ile ilgili iddialarını sert eleştirdi. Rusya Valdai Düşünce Kuruluşu Müdürü görevini de yürüten Prof. Dr. Barabanov şu eleştirilerde bulundu: “Hayır Erdoğan diktatör değil. Sayın Mirzoyan’a şunu söylemek istiyorum: Rus-Türk ilişkilerini Ermeni arşınıyla (eski uzunluk ölçüsü birimi) ölçmek çok yanlış! Bu çok zararlı! Eğer Rusya ve Türkiye kafa kafaya çarpışırsa tabii ki Ermenistan bundan mutlu olacaktır. Evet Rusya ve Ermenistan askeri müttefik.

RUSYA’NIN ADINDAN KONUŞMAYINIZ, TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERE BİZ KARAR VERİRİZ

Erdoğan’a nasıl davranacağımız ve hitap edeceğimiz konusunda bize dikte etmeyiniz. Rusya olarak buna kendimiz karar veririz. Rusya ve Türkiye ilişkilerini nasıl kuracağı konusunda kendileri karar verir. Rusya ve Türkiye bunu kendi aralarında halleder. Bizim adımızdan konuşmanız doğru değil. Evet Ermeni olduğunuz için ne yazık ki Türkiye’yi sert eleştirebilirsiniz, ama bu Rusya’nın Ermenistan’ın tavsiyesiyle hareket etmesi gerektiği anlamına gelmemeli. Rusya Türkiye ile nasıl ilişkiler kurması hususunda bağımsız çizgisi var. Akıl vermeyiniz.” dedi.
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar