Putin’den koronavirüs hastanesini ziyaret

Tarixi Soçi sammiti işə başlayır – Suriyanın taleyi necə həll ediləcək?

SUUDİ ARABİSTAN DARBESİNDE RUSYA ETKİSİ ​

Appeal of the NCDF of Azerbaijan to the members of the US Congress

Nancy Pelosi, Demokrasi ve İran

Foto Galeri, İran 26 Eylül 2020
76
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Nancy Pelosi, Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Başkanı, dün ABD seçimleri ile ilgili Kuzey Kore, Rusya, Türkiye ve Suudi Arabistan’ı örnek göstererek ABD seçimlerinin adı geçen ülkeler gibi anti demokrat olmayacağını vurgulamış.

Bu ABD’lı politikacı idamlar ülkesi ve seçimlerin hiç anlamı olmayan İran’dan bahsetmemesi oldukça saçma ve kaygı verici. Eyer ABD’ni yeniden Obama benzeri bir döneme dönerse İran’ın Nükleer silahlara sahip bir devlet görmemiz mümkün olabilir.

Kuzey Kore’de durumlar malum. Ancak Türkiye ve Rusya’nı aynı kefeye koyma oldukça anlamsız ve gerçekten uzak bir yorum. Doğrudur adı geçen ülkelerde demokrasi sorunu vardır fakat benzetmeler kesinlikle yanlıştır. İran’dan bahsetmemesi ise oldukça manidar.

Arabistan’da demokrasi temelleri sağlam değildir ve hepimizi bunu biliyoruz. Ancak ne kadar Arabistan’ın demokrasisinde sorun olsa bile, son yıllarda attıkları adımlar taktire şayandır. Bir hafta değildir bu ülkede zorunlu hicap kanunu kaldırılmış. Bunu görmezden gelemeyiz.

Kerim ASKERİ kafkassam İran masası başkanı

Yorumlar