TÜRKİYE’NİN COVİD-19 VİRÜS İLE MÜCADELESİ

Kıbrıslı Türkler’in yol haritasını Rumlar belirleyecek

İRANI TƏDQİQ EDƏN VARMI?

CORONA VİRÜS, COVID-19 İLE YENİDEN DOĞMAK

Lavrov: Rusya ve Çin ‘iyi bir anlaşma paketine’ imza atacak

Gündem, Rusya 4 Haziran 2018
91

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya lideri Vladimir Putin’in önümüzdeki hafta Çin’e gerçekleştireceği resmi ziyaret sırasında Rusya ve Çin’in ‘çok iyi bir anlaşma paketine’ imza atacaklarını belirtti.

Güney Afrika’nın başkenti Pretoria’da düzenlenen BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) zirvesi çerçevesinde Çinli mevkidaşı Wang Yi ile bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in önümüzdeki hafta Çin’e gerçekleştireceği ziyaret sırasında iki ülkenin ‘çok iyi bir anlaşma paketini’ onaylayacaklarını açıkladı.
‘ZİYARETİN ŞEMASI KONUSUNDA MUTABAKAT SAĞLANDI’

Lavrov, “Çok yakında sırada bir buluşma daha var, Rusya Devlet Başkanı, Qingdao’da düzenlenecek olan Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) zirvesi arifesinde Çin’e resmi ziyarette bulunacak. Ziyaretin şeması konusunda mutabakat sağlandı” diye konuştu.

Rus diplomat, “Bence elimizde onaylanacak olan çok iyi bir anlaşma paketi var” ifadelerini kullandı.

‘YARINKİ OTURUM ÖNCESİNDE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNABİLİRİZ’

Moskova’nın Rusya ile Çin arasındaki dış siyaset koordinasyonunun geliştirilmesini de beklediğini söyleyen Lavrov, “Bugün dünya meselelerinde önemi giderek artan BRICS ülkelerinin dışişleri bakanlarının yarınki oturumu öncesinde görüş alışverişinde bulunabiliriz” diye konuştu.

ŞİÖ zirvesi 9-10 Haziran tarihlerinde Çin’in doğusundaki Qingdao kentinde yapılacak.
https://tr.sputniknews.com/dunya/201806031033706165-lavrov-rusya-cin-anlasma/

Yorumlar