KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İttihat ve Terakki’den AK Parti’ye damat kuşatması!

İttihat ve Terakki’den AK Parti’ye damat kuşatması!

Hasan Oktay Hasan Oktay - - 6 dk okuma süresi
316 0

15 Temmuz hain darbe girişimine kadar, teşkilat mensuplarının bu konudaki şikâyetlerine rağmen kılını kıpırdatmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki FETÖcü yapılanmaya göz yuman (aynı şey Ankara içinde geçerli) Büyükşehir belediye başkanı Kadir Topbaş, İBB’den 300 kişinin atıldığını belirtmiş, İstanbul’da hainler mezarlığını kurduklarını açıklamıştı. (Bkz. http://www.gazetevatan.com/ibb-den-300-kisinin-gorevine-son-verildi-968490-gundem/) Kaderin cilvesine bakın ki FETÖ’nün para kaynaklarına yönelik yapılan operasyonda Cacharel, U.S Polo, Piere Cardin ve Becon’ın Türkiye temsilcisi olan Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ev ve işyerlerinde arama yapıldı ve damat gözaltına alındı. (Bkz. http://www.birgun.net/haber-detay/kadir-topbas-in-damadi-feto-den-gozaltina-alindi-124612.html)

Ahmet Hakan boş durur mu? Kadir Topbaş’a lafı yapıştırdı ve Demokrasi Nöbetinde gariban halka nutuk irat ederken konuşma şehvetine kapılıp hainler mezarlığı kurduklarını açıklayan başkana damadının FETÖcü olduğunu hatırlatıp “Allah hiç kimseyi ön alacağım diye aşırı davranışlar içine itmesin” dua ettiğinden dem vurdu. (Bkz. http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ahmet-hakan_131/yalan-mi-kardesim-ozgur-gundem-pkknin-yayin-organi-degil-mi_40200343) Her ne kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, damadı ile ilgili iddialara ilişkin, “17/25 Aralık’tan sonra damadım bu ihanet şebekesi ile yollarını ayırdığını beyan etti. Eğer damadım beyanının aksine davranmışsa hak ettiği cezayı çekecektir” diyorsa da arşivler başkanın bu açıklamasını yalanlıyor. Neden mi? TUSKON’un 1 Mart 2014 tarihli toplantısında, Başkan Rızanur Meral Erdoğan’a açıktan meydan okuyor ve “Kimin inine girildiğini göreceksin” diyordu. O konuşmayı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’yla birlikte, Boydak’ın patronu da çılgınlar gibi alkışlıyordu. (Bkz. http://www.ensonhaber.com/kadir-topbasin-damadi-tuskon-toplantisinda-2016-08-19.html)

Fetö mensuplarının Ak Parti ileri gelenlerinin kızlarıyla yaptıkları evliliklerle oluşturdukları damatlar federasyonu, Osmanlı hanedanının prenseslerine talip olan ve evlenen İttihat ve Terakki mensubu Osmanlı subaylarını hatırlatıyor. Örneğin Enver Paşa Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecit’in torunu ve Şehzade Süleyman Efendinin kızı Naciye Sultanla evlendikten sonra Ordu bürokrasisinde en üst komuta kademesine yükselmeyi başarmıştı. Askeri dehasının yol açtığı felaketler halen bir kabul gibi peşimizde dolaşmıyor mu? Mustafa Kemal Paşa bile günün modasına uymuş, son Osmanlı padişahı Sultan Vahdettin’in kızı “Rukiye Sabiha Sultan” ile evlenmek istemiş ancak bu talebi sarayın onayından geçmemişti. Rukiye Sabiha Sultan daha sonra son Osmanlı Halifesi Abdülmecit Efendi’nin oğlu olan kuzeni Ömer Faruk Efendi ile evlenmişti. Hatta bazıları derki Osmanlı hanedanının sınır dışı edilmesinde Mustafa Kemal Paşa’nın bu başarısız evlilik girişimi etkili olmuştur.

Soner Yalçın’ın Ak Parti içindeki ve darbe kalkışmasındaki damatlar kliğinin etkisini deşifre etmesi çok önemli. Basit bir ayrıntı falan değil. Pensilvanya’nın derbeder ve CIA işbirlikçisi münzevisinin müptezelce bir iç güdüyle giydiği iç çamaşırlarını yeni evlenen çiftlere göndermesindeki ahlaki zaafı ve kimin kimle evleneceğine karar vermek isteyişindeki hastalıklı ruh halinin psikanalizlerini uzmanları mutlaka yapacaktır. Ama olayın magazinsel boyutundan daha çok siyasi etkileri ön planda. İttihat ve Terakki kurmaylarının saray mensuplarını evliliklerinden yol acıkılarak geliştirilen strateji uyarınca Türkiye’de siyasi erk ve para sahibi çevrelerin manipüle edilebilmesi için aile yapılarına sızılması şeytanın dahi aklına gelmezken FETÖnün yayılma ve güçlenme stratejisi olabilmiş.

Damatların aileleri nasıl etkilediği 15 Temmuz darbesinde ortaya çıktı. Hava Kuvvetleri eski Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, damadı Yarbay Hasan Karakuş tarafından darbeye ikna edilmişti! Melih Gökçek, Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in “Paralelci” olduğunu söyledi. Fethullah Gülen’in müritlerinin evliliklerine çok önem verdiği sır değildi. Kullandığı mürit damatlarla, kız evlerini kontrol altına alıyordu! Fethullah Gülen yakışıklı-zengin erkek müritlerini güçlü politikacı-asker-zengin ailelere damat yapmayı Adnan (Oktar) Hoca’dan mı öğrendi? Soner yalçın haklı olarak soruyor; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı! Darbe girişimi gecesi Kadir Topbaş’ın ailesi ABD’de miydi? Verilen cevap zaten belli. Fethullah Gülen’in önemli ailelere soktuğu kaç damat müridi var? Hepsi ortaya çıkarılabilir mi? Sanmam! Aksi taktirde AKP dağılır!.. (Bkz. http://odatv.com/gulenin-damat-muritleri-ortaya-cikarsa-akp-dagilir-1908161200.html)

Ömür Çelikdönmez
Twitter:@oc32oc39
omurcelikdonmez@hotmail.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir