Məhəmməd Əsədullazadə: Azərbaycanın Qarabağdan sonra Qərblə əməkdaşlığını inikişaf etdirməsi labüd idi

Хасан Октай: «Эрдоган добился лояльности НАТО к освобождению Карабаха»

KAFKASYA HALKLARI ULUSLARARASI KONGRESI

ASIL TEHTİT GİZLENİYOR

Erdoğan, Putin ile BRICS zirvesinde görüştü: Aramızdaki dayanışma birilerini kıskandırıyor

Gündem, Rusya, Türkiye 26 Temmuz 2018
86
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in BRICS Zirvesi kapsamındaki ikili görüşmesi TSİ 19.55’de başladı. Başbaşa görüşme öncesi iki lider selamlama konuşması yaptı.

‘ARAMIZDAKİ DAYANIŞMA BİRİLERİNİ KISKANDIRIYOR’
Erdoğan, sözlerine, “Öncelikle bu BRICS Zirvesi’nde sizlerle bir araya gelmekten duyduğum memnuniyeti gerek şahsım gerek heyetim adına ifade etmek istiyorum.” diyerek başladı.

Telefon görüşmelerinde de ifade ettiği gibi BRICS Zirvesi’nde bir araya gelip ikili görüşecekleri konuların olduğunu söylediklerini aktaran Erdoğan, “Türkiye-Rusya siyasi, askeri, ekonomik, kültürel, ticari… bütün alanlarda gerçekten çok ciddi bir yükselişi şu anda yakalamış vaziyette” değerlendirmesinde bulundu.

‘100 MİLYAR DOLARLIK HEDEFİ YAKALAYACAĞIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasında 100 milyar dolarlık hedef olduğunu anımsatarak, “Bu gidişle bu hedefi de yakalayacağımıza inanıyorum çünkü bu konuda bir inanmışlığımız var. Turizmde gayet güzel gelişmeler söz konusu. Öyle zannediyorum ki bu yıl hakikaten 6 milyon gibi bir turist noktasında Türkiye’yi ziyaret edecek. Tüm bunlarla beraber aramızdaki her türü dayanışma birilerini de gerçekten kıskandırıyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar