НОВЫЕ ПРАВИЛА ИГРЫ

Roma Papası Qafqaza niyə gəlir? Rusiyaya qarşı məxfi QARABAĞ PLANI

Cəmil Həsənli: “Xilas naminə ayrılmaq” iddiası gülüncdür

Ergenekon Davası ve TSK

Erdoğan ilkbaharda Rusya’ya, Karadeniz’in yaptırdığı caminin açılışına geliyor

Gündem, Rusya, Türkiye 9 Eylül 2018
427
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilkbahar ayında Rusya’ya bağlı Tataristan’a ziyaret edebileceği iddia edildi. Erdoğan’ın Rusya Birinci Futbol Ligi takımlarından Rubin Kazan eski oyuncusu Gökdeniz Karadeniz’in, Tataristan’da yaptırdığı caminin açılışına katılacağı ve bu vesileyle Tataristan Cumhuriyeti’ni ziyaret edeceği öne sürüldü.

Tataristan’da yayın yapan Biznes Online gazetesine konuşan Tataristan Başbakanlığı kaynaklarının iddiasına göre, Erdoğan cami açılışı vesilesiyle Kazan’ı ziyaret edebilir. Haberde, “Erdoğan’ı Vısokogorski semtindeki cami açılışına bekliyorlar. Bu camiyi Karadeniz yaptırıyor. Bu yıl içinde Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Karadeniz, Türkiye’nin eski Kazan Başkonsolosu Turhan Dilmaç’ın katkılarıyla tanışmıştı. Dilmaç şuanda Ankara’da Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nda görev yapıyor.” ifadeler kullanıldı.

Habere göre, Karadeniz resmi olmayan bir ortamda Erdoğan’ı cami açılışına davet etti. Erdoğan’ın da bu davete yeşil ışık yaktığı iddia edildi.

Bu arada, Kazan’a 30 kilometre uzaklıktaki Kalinino köyünde yapımına 23 Haziran 2016 tarihinde başlanan ve 300 metrekare üzerine 2,5 kat sistemiyle kurulmuş caminin içerisinde lojman, helal yemekler hazırlanan kafeterya ve helal ürünlerin satılacağı mağaza yer alacak. Adı “Karadeniz” olacak camide aynı anda 300 kişi namaz kılabilecek.
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar