KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Azerbaycan
  4. »
  5. Azerbaycan Milletvekili: 24 Haziran seçimleri demokrasinin zaferi! Sayın Erdoğan ve Türkiye halkını kutluyorum!

Azerbaycan Milletvekili: 24 Haziran seçimleri demokrasinin zaferi! Sayın Erdoğan ve Türkiye halkını kutluyorum!

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
272 0

Azerbaycan parlamentosu Milletvekili, ünlü kalp ve damar cerrahı Prof. Dr. Reşad Mahmudov, Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesini yüksek değerlendirerek, “Türkiye demokrasi zaferinin ne olduğunu bir daha ortaya koydu ve bunu dünyaya kanıtladı. Sayın Erdoğan ve Türkiye halkını kutluyorum!” dedi.

Kafkassam’a konuşan Milletvekili Prof. Dr. Mahmudov konuyla ilgili şunları ifade etti: “Türkiye’de gerçekleştirilen 24 Haziran seçimleri demokrasi ve halkın iradesi açısından önemli bir siyasi olay niteliğinde. Kısa zamanda bu kadar profesyonel şekilde hazırlanmış seçim çalışmalarını çok takdir ediyorum. Katılım oranının yüzde 87,5 olması da dünyada nadir olan bir seçim süreci. Tüm muhalafet ve dünya medyasının yakından takip ettiği ve ihlallerin yaşanmadığı ciddi bir seçim gerçekleştirildi. Seçimlerde Sayın Erdoğan yeniden zafer kazandı. Erdoğan sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda da dünyanın önemli liderlerinden biri. Erdoğan özellikle de İslam ve Türk dünyasının önemli liderlerinden biri.
Erdoğan Türkiye’nin ekonomi ve siyasi hayatında önemli reformlar ve başarılara imza atan bir lider. Halkın refah ve huzuru için attığı adımları hatırlatmak isterdim.”

ALİYEV, ERDOĞAN’I KUTLAYAN İLK ÜLKE LİDERİ OLDU

Prof. Dr. Mahmudov sözlerine şöyle devam etti: “Türk halkı, Erdoğan’ın iç ve dış politikadaki başarılarına sandıkta böylece destek vermiş oldu. İlk turda kazanması kendisinin ne kadar önemli bir lider olduğunu ve bu siyasi gerçekleri ortaya koydu.
Kimseye sır değil ki kardeş Azerbaycan halkı da bu seçimleri yakından takip etti. Ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev de, mevkidaşı Sayın Erdoğan’ı ilk tebrik eden ülke lideri oldu. Bu da iki kardeş ülke dayanışması ve kardeşliğin ne kadar kuvvetli olduğunun en önemli göstergesi. T ürkiye demokrasi zaferinin ne olduğunu bir daha dünyaya kanıtladı. Ben bu vesileyle Sayın Erdoğan’ı, aynı zamanda da tüm Türk halkını, ayrıca da tüm Türk ve İslam dünyasını samimi yürekten kutluyor, barış, huzur ve mutluluk dolu bir hayat diliyorum!”
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir