AVROPALAŞAQ,MODERNLEŞEK YOXSA ÖZLEŞİB TÜRKLEŞEK?!….

Ermeni asıılı Rus gazeteciden küstah sözler: Türkiye’nin parçalanması sözü hoşuma gidiyor

Hasan Oktay: Fıratın doğusuna yapılacak operasyonun kararı Soçi’de alındı

Модернизация «Адмирала Кузнецова» 40 млрд. не ограничится

Türkiye’den Rusyaya kritik istihbarat!

Gündem, Rusya, Türkiye 4 Nisan 2018
106


Rusya Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksander Bortnikov, Türkiye’deki meslektaşlarının verdiği istihbarat sayesinde Rusya’da ciddi bir terör saldırısının önlendiğini duyurdu.

Moskova’da düzenlenen Uluslararası Güvenlik Konferansı’nda konuşan FSB Başkanı Bortnikov, “Günümüzde Rusya ile Batı ve özellikle ABD ile aramızdaki ilişkilerin ne durumda olduğunu biliyorsunuz. Buna rağmen istihbarat servisleri arasındaki terörle mücadele işbirliği övgüye layık. Yeni yıldan hemen önce Amerikan tarafının verdiği bilgiler sayesinde Rusya’nın St. Petersburg şehrinde eylem hazırlayan terörist yakalandı. İkinci işbirliği örneği ise Türk meslektaşlarımızla. Onlardan aldığımız bilgiler sayesinde Rusya’da çok sayıda masum insanın canına kıyacak saldırı önlendi” dedi.

Türkiye’den Rus tarafına iletilen terör saldırısı istihbaratının içeriği hakkında detaya girmeyen Bortnikov, “Geçtiğimiz yıl dünya çapında bin 600 terörist saldırısı düzenlenmiştir. Rusya’da 25 terör eyleminin önüne geçilmiştir. 4 saldırı ise önlenemedi. Rusya ve dünya çapındaki terör eylemlerinin yarısı ise yakından tanıdığımız DEAŞ terör örgütüyle bağlantılı” dedi.

Yorumlar