KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. “Türkiye-Rusya İlişkileri” Bağlamında VII. Karadeniz Uluslararası Sempozyumu

“Türkiye-Rusya İlişkileri” Bağlamında VII. Karadeniz Uluslararası Sempozyumu

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
261 0

KARASAM’dan “Türkiye-Rusya İlişkileri” Bağlamında VII. Karadeniz Uluslararası Sempozyumu
Üniversitemiz Karadeniz Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezi (KARASAM) 13 Ocak 2017 Cuma günü yaptığı toplantıyla 2016 yılının genel değerlendirmesini ve 2017 yılında yapılması planlanan faaliyetleri görüştü.

Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abbas KARAAĞAÇLI’nın başkanlığında, Yönetim Kurulu üyelerinin yer aldığı toplantıda, 2017 yılında yapılacak ve yapılması düşünülen etkinlikler, hayata geçirilmesi planlanan projeler tüm yönleriyle ele alındı.

Bu etkinlikler kapsamında ele alınan ilk proje, Giresun Üniversitesinin markası haline gelen “Karadeniz Uluslararası Sempozyumu”nun 7.sinin düzenlenmesi oldu. Toplantıda; “Türkiye-Rusya İlişkileri” başlığı altında düzenlenecek olan “VII. Karadeniz Uluslararası Sempozyumu”nun 19-20 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilmesine karar verildi.

Yine bu toplantıda; Türkiye’de faaliyet gösteren diğer araştırma merkezleri ve yayın evleri ile koordinasyon kurularak, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanlarında bir ihtisas kütüphanesinin kurulmasına ayrıca, Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet COŞKUN’un da zaman zaman belirttiği, Giresun’un değerlerinin üniversitemize davet edilerek onurlandırılması projesinin 2017 yılında da devam etmesine karar verildi.

Toplantıdaki görüşülen bir diğer husus da yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşacak Genç KARASAMLILAR Bilim Kulübünün kurularak merkezin imkanlarından öğrencilerin yararlanmasının sağlanması oldu.

Ayrıca, her yıl 21 Mayıs’ta düzenlenen Uluslararası Aksu Şenlikleri’nin düzenlenmesinde Giresun Belediye ile işbirliğine gidilmesine yönelik girişimlerin başlatılması da toplantının önemli başlıklarından biri oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir