Rusya Afrika’da altın aramaya başladı

Yahya Düzenli: Barbarlar şehri istilâ etti!

MİT Hitler’e karşı General Franco’yu neden destekledi!

Türkiye-ABD İlişkilerinde İran Faktörü

Rusya Türkiye için S 400 üretimine başladı

Gündem, Rusya, Türkiye 25 Nisan 2018
186


Rusya Türkiye’ye verilecek S-400 füzelerinin üretimine başladığını duyurdu
Rus devlet silah ihracat şirketi Rosoboroneksport Başkanı Aleksandr Miheyev, Türkiye’ye sevk edilecek S-400 füze savunma sistemlerinin üretimine başladıklarını söyledi.
Rus yayın kuruluşu Sputnik’e konuşan Miheyev, Türkiye için S-400 üretimine başladıklarını ifade etti. “Sözleşmeyi uygulamaya geçtik” diyen Miheyev, şimdilik sevkiyatın başlamadığını kaydetti.
Miheyev “Üretim başladı. Bu noktada bazı süreçler, aşamalar var. Her şey konuşuldu, sorumluluklarımızı yerine getireceğiz” dedi.
Rus savunma sanayi şirketi Rosteh’in başkanı Sergey Çemezov, Türkiye’nin Rusya’dan 4 adet S-400 füze savunma sistemi bataryasını 2.5 milyar dolar karşılığında satın aldığını açıklamıştı. Türkiye’nin alacağı kesinleşmeden Rusyanın böyle bir üretime başlaması belki de Türkiyeyi bu silahı alma konusunda ikna etmek amacıyla bu haberin yayıldığını da düşünmek mümkündür. Zira Suriye’de geçen haftalarda gerçekleşen ABD hava saldırısında S 400 sisteminin pek de başarılı olmadığı savunma uzmanlarınca ifade edilmişti.

Yorumlar