Türk Diasporalarını ve Dünyadaki Halkları Türk Dünyası ile Birleştirici olarak “Kitleye Çevrimiçi Açık Kurslar”ın Önemi

Moskova’da sokağa çıkma yasağı

“TÜRK MÜSLÜMANLIĞI” FİKRİYÂTI VE MÂTÜRÎDÎ ALGISININ DÖNÜŞÜMÜ

İran’da Dini Liderlik Makamı ve Geleceği

Rusya, Bergamo’da Korona Faaliyetlerine Başladı

Gündem 28 Mart 2020
140

Küresel pandemi hız kesmeden yayılmaya devam ediyor. Bu salgında Çin’i geride bırakan ülke İtalya oldu. Ülke genelinde karantina altına alınmış ve Başbakan açıklamasında “Bütün ülkenin kırmızı bölge ilan edildiğini” söylemişti.
Salgından en çok Bergamo bölgesi etkilendi. O bölgedeki bazı hemşire ve doktorlar çok stres altında çalıştıklarını, koruyucu kıyafetleri giydikten sonra tuvalete gidemediklerini ve saatlerce su içemediklerini, gece gündüz sürekli bir savaş halinde olduklarını açıklamışlardı.
Rusya cumhurbaşkanı Vladimir Putin ve İtalya Başbakanı Giuseppte Conte arasında yapılan görüşmeden sonra İtalya’nın Bergamo şehrine yardım gönderilecekti.
Yardımlar başladı ve Rus ordusu Bergamo şehrine giderken toplam 15 uçak ve çok sayıda uzmanlarla beraber gitti. Rusya ve İtalya’nın askeri uzmanları bakımevlerini dezenfekte etmekle işe koyuldu.
Rus ordusunun tıbbı malzeme, koruyucu ekipman, laboratuvar ve dezenfeksiyon ekipmanları da getirildiği açıklandı. Zamanla başka bakımevlerinin ve tesislerinde dezenfekte edileceği belirtildi.
Kaynak : https://sputniknews.com/europe/202003271078733308-russian-specialists-start-anti-coronavirus-activities-in-italys-bergamo—military/
https://www.hurriyet.com.tr/galeri-son-dakika-haberi-italyada-corona-virus-karantinasi-panik-yaratti-41465464/2

Ebru ÇELİK– İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğrencisi- Kafkassam Stajyeri

Yorumlar