KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus uzmandan, Trump’a “Kennedy” uyarısı: Kennedy de komplo sonucunda öldürülmüştü

Rus uzmandan, Trump’a “Kennedy” uyarısı: Kennedy de komplo sonucunda öldürülmüştü

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
47 0

Rus Ulusal Savunma dergisinin baş editörü İgor Korotçenko, ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik “saldırıları” sert eleştirerek, “Hatırlarsanız dönemin ABD Başkanı John F Kennedy’e karşı böyle komplo vardı. Neticede Kennedy öldürüldü” diye üstükapalı uyarıda bulundu.

Rus resmi televizyon kanalı Rossiya’da ünlü gazeteci Vladimir Solovyov’un sunduğu Voskresni Veçer programında konuşan askeri uzman Korotçenko şu ifadeleri kullandı: “Yeni dünya düzeni oluşturulmak üzere. Artık bu sürecin geri dönüşümü yok. Rusya’nın güçlenmesinden korkan güçler de dünyada Rusya düşmanlığını körükleyerek ortamın gerginleştirilmesinden yana. ABD’de yaşananlara göz atalım. Cadı avı dönemi geri döndü. Genç Rus kızını “casus” diye tutukluyorlar. ABD Başkanı Trump’a karşı bir komplo var. Bence ABD gizli servisi, Trump’ın koruma, güvenlik çalışmalarını artırmalı. Çünkü Trump’a karşı bu tür “saldırılar” farklı boyutlara ulaşır, bir olaya neden olabilir. ABD Başkanı’na karşı bir baskı söz konusu. Trump’ı manevi şekilde “yok ediyorlar.”

Rus askeri uzman sözlerine şöyle devam etti: “Bunun tek nedeni şu: Trump, Rusya ile ilgili politikalarında gerçeklerden yola çıkıyor. Helsinki zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmelerde Trump, gerçek duruma göre hareket etti, davrandı. Şunu kastediyorum: Bugün Rusya’nın sahip olduğu modern silah ve askeri teknolojiyi ABD’deki yetkililer artık göz önünde bulunduruyor. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Rusya’nın nasıl bir güce sahip olduğunu başkanına anlatıyor. Pompeo Rusya ile askeri alanda ihtilafa girilmemesi konusunda Başkan Trump’a tavsiyede bulunuyor. Ama tüm bunlar ABD’deki bazı elitlerin hoşuna gitmiyor. Dolayısıyla Trump’a karşı komplo var. Hatırlarsanız, tıpki böyle bir komplo sonucunda 1963’te dönemin ABD Başkanı John F Kennedy öldürülmüştü. Maalesef halen bu suikast çözülemedi. Dolayısıyla ABD günümüzün gerçeklerinden yola çıkarak Rusya ile ilişkilerini kurmaya çalışıyor. Yoksa bunun sonu 3. Dünya Savaşı. ABD bize dost değil. Ama ilişkilerimizin olması lazım. Rusya’nın modern silahları dünya savaşının önlenmesi açısından faydalı bir silah.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.