KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Azerbaycan
  4. »
  5. Büyük spor efsanesi Roys Qreysi Baküde

Büyük spor efsanesi Roys Qreysi Baküde

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
311 0

Qodzilla Grubun Başkanı Emil Amiraslanov’un organizasyonuyla Ciu-jitsu ustası Roys Qreysi Baküde.

Avrasya Kombat Ciu-Jitsu Federasyonu Başkanı Aqil Acalov, Avrasiya-Kombat Ciu-Jitsu Federasyonunun Birinci Başkan Yardımcısı, Azerbaycan Cumhuriyetinin emektar spor hocası, İçişleri Bakanlığı Spor Cemiyetinin baş antrenörü, 5.dan siyah kuşak sahibi Resul Mammadov, Brezilya Jiu-Jitsu kulübü başkanı Taleh Hasanov ve Roys Qreysinin Baküye seferi ilk fahri hiyabanda Haydar Aliyevin mezarını ziyaretle başladı.

Ardından, Fairmont otelinde basın toplantısı düzenlendi Qodzilla Grubu Başkanı Emil Amiraslanov’un Royce Grace’in Baküde olmasından ve organizasyonla ilgili soruları yanıtladı. Efsanevi sporcu Royce Graysi, Bakü’de olduğundan memnunluğunu belirterek, UFC (Ultimate Fighting Championship) mücadelelerinde 90’lı yıllarda UFC (Ultimate Fighting Championship) yarışlarını karşılaştırdı.

“Bizim zamanımızda, spor oyunlarında neredeyse hiç kural yoktu. Bu açıdan her oyun zamanı kendimizi özgür hiss ederdik. Fakat şimdiyse oyunlarda bir çok kurallar deyişmiş”

Avrasya Kombat Ciu-Jitsu federasyonu başkanı Aqil Acalov, Azerbaycan’da ve Avrasya kıtası bağlamında ciu-jitsu ve dövüş sanatlarının gelişimi hakkında konuştu. Avrasya Kombat Ciu-Jitsu Federasyonu Birinci Başkan Yardımcısı, Resul Mammadov, ciu-jitsu dövüş sanatlarından söz etti.


Daha sonraysa Qodzilla qrupu, Avrasya Kombat Ciu-Jitsu Federasyonu ve Brezilya Ciu-Jitsu birliyiğle seminer düzenledi. Seminere Avrasya Kombat Ciu-Jitsu Federasyonu ve Brezilya Ciu-Jitsu birliyinin sporcuları ve antrenörleri katıldı.

Resul Mammadov ve Taleh Hasanov efsanevi ciu-jitsu ustası Roys Qreysiyle birlikde seminer düzenlediler.Seminerde efsanevi sporcu Roys ciu-jitsu dövüş sanatından konuştu daha sonraysa farklı oyun hiyleleri gösterdi.

Arzu Bayramova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir