KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus uzman: Trump Ortadoğu’da insanların acısını anlayamaz

Rus uzman: Trump Ortadoğu’da insanların acısını anlayamaz

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 1 dk okuma süresi
327 0

Rusya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (RİSİ) Başkan Danışmanı ve Ortadoğu uzmanı Yelena Suponina, ABD’nin, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul ettiğini açıklaması ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması nedeniyle Gazze şeridinde başlayan gösterilerde 62 insanın öldürülmesine tepki göstererek, “ABD Başkanı Donald Trump bu acıyı anlayamaz” dedi.

Kafkassam’a konuşan Rus uzman şu ifadeleri kullandı: “ABD’nin attığı malum adımların ardından Filistinliler silahlsız şekilde İsrail askerleri ile çatışmaya girdi. Onlar ellerinde taşlarla kurşunların üzerine yürüdü. Trump bunu anlayamaz. Çünkü burada Trump için tanıdık bir mantık yok. Trump şunu anlayamıyor: Bu insanlar hayatlarını kaydedebilir. Bu insanlar öleceklerini bildikleri halde bunu yapıyor. Trump bunu ve genel olarak bölgede insanların bu acısını anlayamaz.”

Suponina sözlerine şöyle devam etti: “Çoğu uzmanlara göre, böyle adımlar atmakla İsrail kendi güvenliğine zarar verebilir. Olası terör saldırıları artabilir. Çünkü bölgede böyle bir tehlike söz konusu.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir