KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus senatör: Ülkesinin güvenliğini düşünen Erdoğan’ı anlıyoruz

Rus senatör: Ülkesinin güvenliğini düşünen Erdoğan’ı anlıyoruz

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
296 0

Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’nin kuzeyi ile ilgili kaygılarını anlayışla karşıladıklarını belirterek, “Ülkesinin güvenliğini düşünen Erdoğan’ı anlıyoruz.” dedi.

Rus devlet televizyonu 1.Kanal’da canlı yayında konuşan Rus senatör konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Bugün dünyanın en büyük sorunu Amerikan istihbarat güçlerinin parçalama ile ilgili çalışmaları. Bugün ABD Suriye’de Kürtleri silahlandııryor. Ve en başlıça silah sevkiyatı da Irak üzerinden yapılmakta. Hedef, Suriye’nin istikrarsızlaştırılması ve böyle bir karar da alındı. DAEŞ terör örgütüne yönelik başarılı mücadelenin ardından bölgedeki yerel halka silah dağıtılıyor ve onlar da Suriye’ye karşı bölücülük yapmaya başlıyor. Ve bu Türkiye içinde hassas bir konu.”

TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİMİZ MUHTEŞEM

Türk-Rus işbirliğine de değinen Klintsevç, “Biz Suriye!de uluslararası anlaşmalar çerçevesinde hareket ediyoruz. Ve bizim Türkiye ile muhteşem ilişkilerimiz var. Biz elbette uluslararası anlaşmalar bağlamında durum analizi de yapıyoruz. Ama biz Erdoğan’ı da anlıyoruz. Çünkü Erdoğan kendi ülkesinin güvenliğini düşünüyor. Ortalığı karıştıran Amerikan istihbarat güçleri. Hedef de bölgeyi istikrarsızlaştırmak. Bölgedeki taraftarlardan birine muazzam şekilde silah, askeri teknoloji ve para yardımında bulunulması, gelecekte çok kötü sonuçlar doğuracak. Zaten Sayın Erdoğan da bunu söylüyor. ” değerlendirmede bulundu.
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir