KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rus askeri uzman: Laftan değil, yumruktan anlayan bir dünyada yaşıyoruz

Rus askeri uzman: Laftan değil, yumruktan anlayan bir dünyada yaşıyoruz

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
314 0

Rus Ulusal Savunma dergisinin baş editörü İgor Korotçenko, NATO’nun Rusya sınırında genişlemesinin asla kabuledilemez olduğunu vurgulayarak, “Bunlar laftan değil, yumruktan anlarlar.” diye uyardı.

Kafkassam’a konuşan Rus askeri uzman şu ifadeleri kullandı: “Günümüzün jeopolitik koşullarında Rusya’nın dış politikasında yeni konseptler hazırlamamız lazım. Burada ilk maddede şunun altını çizerek kaydetmemiz lazım: NATO’nun Rusya sınırında genişlemesi asla kabuledilemez. Bundan böyle eski Sovyet topraklarındaki hiç bir ülke NATO’ya üye ülke olamaz.

YUMRUĞUN YOKSA YANDIN…

Rusya bu sürece engel olmak için tüm siyasi, ekonomi ve askeri gücünü kullanacaktır. Kırmızı çizgiyi artık oluşturmamız lazım. Çizgiyi geçenlere karşı Rusya gereken tüm gücünü kullanacaktır. Bugün dünyanın kuralı böyle. Bugün kural, yasa çalışmıyor. Bugün yumruk çalışıyor. Eğer bu yumruk sende varsa ve sen çıkarını korumaya hazırsansa bu durumda sana saygı duyacaklar. Seni dinleyecekler. Yok şayet eğer yumruğun yoksa o zaman yandın, sana istedikleri gibi muamele yapacaklar. Laftan değil, yumruktan anlayan bir dünyada yaşıyoruz.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir