alanyada yaşayan rus ordusunun gazi albayın 2. Dünya savaşı ve 9 mayıs, zafer bayramı hakkında hikayesi

Ermənistanın monoetnikliyi

1923 Ankara’sında Vicdanları Donduran Bir Katl: Ali Şükrü Bey Cinayeti

TRUMP-PUTİN ZİRVESİ VE SONUÇLARI

Rus askeri uzman: Laftan değil, yumruktan anlayan bir dünyada yaşıyoruz

Gündem 29 Mayıs 2018
86

Rus Ulusal Savunma dergisinin baş editörü İgor Korotçenko, NATO’nun Rusya sınırında genişlemesinin asla kabuledilemez olduğunu vurgulayarak, “Bunlar laftan değil, yumruktan anlarlar.” diye uyardı.

Kafkassam’a konuşan Rus askeri uzman şu ifadeleri kullandı: “Günümüzün jeopolitik koşullarında Rusya’nın dış politikasında yeni konseptler hazırlamamız lazım. Burada ilk maddede şunun altını çizerek kaydetmemiz lazım: NATO’nun Rusya sınırında genişlemesi asla kabuledilemez. Bundan böyle eski Sovyet topraklarındaki hiç bir ülke NATO’ya üye ülke olamaz.

YUMRUĞUN YOKSA YANDIN…

Rusya bu sürece engel olmak için tüm siyasi, ekonomi ve askeri gücünü kullanacaktır. Kırmızı çizgiyi artık oluşturmamız lazım. Çizgiyi geçenlere karşı Rusya gereken tüm gücünü kullanacaktır. Bugün dünyanın kuralı böyle. Bugün kural, yasa çalışmıyor. Bugün yumruk çalışıyor. Eğer bu yumruk sende varsa ve sen çıkarını korumaya hazırsansa bu durumda sana saygı duyacaklar. Seni dinleyecekler. Yok şayet eğer yumruğun yoksa o zaman yandın, sana istedikleri gibi muamele yapacaklar. Laftan değil, yumruktan anlayan bir dünyada yaşıyoruz.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar