Türkiye Rusya ile Irak’a müdahaleyi görüşüyor!

İran’ın Komşu Ülke İlişkileri, “Güney Azerbaycan” Gerçeği ve Alparslan Türkeş Korkusu

Saatlar Ankaraya qurulur – İrəvan çıxılmazda

Ruslar ve “agilli güc”

Ruhani konuştu

Gündem, İran 1 Ocak 2018
163

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhanî İran’da beşinci gününe giren protestolarda halkın taleplerini dikkate aldıklarını belirtti.

Ruhani konuşmasında;

“Anayasa ve vatandaşlık haklarına göre insanların eleştiri ve itirazlarını beyan etmekte tamamen özgürdürler fakat aynı zamanda eleştiri ve itirazları dile getirmenin yolu ülkenin ve vatandaşların yaşam koşullarının daha iyi olmasını sağlayacak şekilde olmasını belirtmek gerek.” dedi.

Açıklamasının devamında ise; “Bazı sorunları çözmek kolay değil ve zaman alır. Millet ve devlet bu sorunların çözümü için el ele vermelidir.” dedi.

Ruhani halkın ekonomik alanda yaşadığı sıkıntıların sebebini geçmiş yıllardan kaynakladığına değinerek, “Halkın bazı ekonomik sorunlarının yanı sıra diğer bazı sorunların kökü geçmiş yıllara dayanmaktadır. Devlet ve millet el ele vererek birbirlerine yardım etmelidir.” dedi. Fakat halkın itirazlarının sadece ekonomik temelli olmadığına değinerek, “Ancak insanların eleştirileri sadece ekonomik değildir. İnsanlar yolsuzluk ve şeffaflık konusunda da konuşuyor ve diyor ki ‘meselelerde şeffaf olunmalıdır.’ Bütün işleri eleştirmek halkın hakkıdır. Devletin ve Hükümetin halka ait olduğuna ve insanların istediklerini ifade ermesi gerektiğine inanıyoruz ” dedi.
Farsçadan çeviren
Serdar Gündoğdu kafkassam
https://www.radiofarda.com/a/rouhani-impact-protest/28950065.html

Etiketler:
Yorumlar