Rusya orduları komutanı Sergey Türk mü

Avrupa’dan bakıldığında Türkiye’nin yeri

Obama-Trump Dönemi ABD-Katar Güvenlik ve Ekonomik İlişkileri

Araz Aslanlı: “Seçici namizədə onlara bağlılıq dərəcəsinə və təmsil qabiliyyətinə baxaraq səs verir”

Putin Merkel görüşmesi

Gündem, Rusya 19 Ağustos 2018
123

Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in Misafiri olarak Almanya’ya giden Rusya devlet başkanı Vladimir Putin Berlin’de Federal Hükümet’in konukevi olan Schloss Meseberg bir araya geldikleri beyan edildi.

Görüşmeden önce Avusturya dış işleri bakanı Karin Kneissl2ın düğününe katılan Putin daha sonra Almanya’ya giderek sayın Merkel ile buluştu. Görüşmelerde Suriye ve Kuzey akım 2 projesi hakkında basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmelerde ayrıca İran ve Washington’un açtığı uluslararası ekonomik savaş konularının da ele alındığı bildirildi. Basın mensuplarının Putin’e Avusturya ziyaretini sorması üzerine ziyaretin özel bir ziyaret olduğunu beyan etti. Alman basınında görüşme hakkında ,Putin’in Suriye’nin yeniden inşası konusunda Almanya’yı da ortaklığa davet ettiği, Ürdün, Türkiye ve Lübnan’da buluna mültecilerin olası Avrupa’ya göç etmeleri sorunu üzerinde durulduğu ve mevcut ve gelecekteki olası göç konusunda Almanya’nın öncülüğünde AB’nin müdahil olması gerekliliği konusunda Merkel’le görüşüldüğü iddia edildi.

Kafkassam / Ömer GÖk

https://tr.sputniknews.com/rusya/201808181034820220-putin-avusturya-disisleri-bakani-dans-etti/
https://www.bbc.com/turkce/45233708


https://politexpert.net/117540-dlitelnye-i-obstoyatelnye-peregovory-putina-i-merkel-tet-a-tet-prodlilis-tri-chasa
https://www.n-tv.de/mediathek/videos/politik/Merkel-und-Putin-reden-und-schweigen-article20579761.html
http://www.spiegel.de/politik/ausland/wladimir-putin-trifft-angela-merkel-kanzlerin-betont-verantwortung-fuer-krisenloesungen-a-1223862.html

Yorumlar