ABD’li ve İngiliz turistlerin Türkiye’de Rus askerlerin Suriye’de ölümü bağlantılı mı?

Batı İran’ı Rusya’ya Yaklaştırıyor

Çanakkale gazisi Dacat Derderyan oğlu tarihi durduran adam Ara Güler’in ardından!

Suudi Arabistan adaları Türkiye’ye verecek mi?

Putin Merkel görüşmesi

Gündem, Rusya 19 Ağustos 2018
131

Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in Misafiri olarak Almanya’ya giden Rusya devlet başkanı Vladimir Putin Berlin’de Federal Hükümet’in konukevi olan Schloss Meseberg bir araya geldikleri beyan edildi.

Görüşmeden önce Avusturya dış işleri bakanı Karin Kneissl2ın düğününe katılan Putin daha sonra Almanya’ya giderek sayın Merkel ile buluştu. Görüşmelerde Suriye ve Kuzey akım 2 projesi hakkında basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmelerde ayrıca İran ve Washington’un açtığı uluslararası ekonomik savaş konularının da ele alındığı bildirildi. Basın mensuplarının Putin’e Avusturya ziyaretini sorması üzerine ziyaretin özel bir ziyaret olduğunu beyan etti. Alman basınında görüşme hakkında ,Putin’in Suriye’nin yeniden inşası konusunda Almanya’yı da ortaklığa davet ettiği, Ürdün, Türkiye ve Lübnan’da buluna mültecilerin olası Avrupa’ya göç etmeleri sorunu üzerinde durulduğu ve mevcut ve gelecekteki olası göç konusunda Almanya’nın öncülüğünde AB’nin müdahil olması gerekliliği konusunda Merkel’le görüşüldüğü iddia edildi.

Kafkassam / Ömer GÖk

https://tr.sputniknews.com/rusya/201808181034820220-putin-avusturya-disisleri-bakani-dans-etti/
https://www.bbc.com/turkce/45233708


https://politexpert.net/117540-dlitelnye-i-obstoyatelnye-peregovory-putina-i-merkel-tet-a-tet-prodlilis-tri-chasa
https://www.n-tv.de/mediathek/videos/politik/Merkel-und-Putin-reden-und-schweigen-article20579761.html
http://www.spiegel.de/politik/ausland/wladimir-putin-trifft-angela-merkel-kanzlerin-betont-verantwortung-fuer-krisenloesungen-a-1223862.html

Yorumlar