2060 Uzayının Geleceği ve ABD Stratejisine Etkileri

petrolün 20 dolar olduğu yeni dönem başlayabilir

İran Savunma Bakanı: Türkiyeli Kardeşlerimiz Suriye’nin Toprak Bütünlüğü ve Egenemliğine Saygı Duymaları Gerekiyor

TİCANİLER – KEMAL PİLAVOĞLU ve ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLAR HAKKINDA KANUN

Moskova’da Türk Halkları Konseri düzenlendi

Gündem 3 Aralık 2018
203

Rusya’nın başkenti Moskova’da Moskova Belediyesi Milletler Evi’nin himayesinde Moskova Milletler Evi’nde Rusya Türk Toplumu Sivil Toplum Kuruluşu ve Moskova Türk Öğrenciler Birliği’nin organizatörlüğünde ilk defa Türk Halkları Konseri düzenlendi.

Büyük ilgi gören konserde 120 kişilik salon tamamen dolarken, konsere birçok farklı kesimlerden tanınmış ve ünlü şahsiyetler, Rusya’da yaşayan farklı millet ve toplumların temsilcileri katıldılar.

Türk Halkları Konseri’nde Moskova’da yaşayan 17 Türk halkının temsilcileri sahne alarak kendi dillerinde şarkılar seslendirdiler. Türk müziği ile başlayan, ardından Azerbaycan, Tatar, Özbek, Altay, Çuvaş, Gagavuz ve diğer Türk halklarının müzikleri ile devam eden konser tüm sahne alan sanatçıların sahneye çıkıp özel misafir Rus halk sanatçısı ile beraber Rusça seslendirilen dostluk şarkısı ile sona erdi ve tüm sahne alan sanatçılara teşekkür mektubu takdim edildi.

Konser sonrasında sanatçılar ve misafirler birbirleri ile tanışma, sohbet etme ve hatıra fotoğrafı çekilme imkanı bulurken, ayrıca misafilere çay ve baklava ikramında bulunuldu.

Konserde sahne alan ve konsere gelenler Moskova’da ilk defa gerçekleşen ve yoğun katılımın sağlandığı Türk Halkları Konseri’nden memnuniyetlerini dile getirirken, gelecek yıl Moskova’da Türk Halkları Festivali gerçekleştirilmesi için çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

Yorumlar