KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Azerbaycan
  4. »
  5. MMA Fighting: UFC, Mixed Martial Arts’a Azerbaycandan transfer

MMA Fighting: UFC, Mixed Martial Arts’a Azerbaycandan transfer

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
287 0

Tofig Musayev, Vugar Kerimov, Mehman Mammadov antönerleri Ruslan Efendiyevle birlikte UFC’de Azerbaycan’ı temsil edecekleri bildirildi. UFC antrenörleri Ruslan Efendiyev ile bir sıra imzalar atdıktan sonra dünyaca ünlü MMA ustaları ile eğitim toplantıları yapacaklar.

Tofig Musayev, Vugar Kerimov ve Mehman Mammadov, uluslararası yarışmalarda Azerbaycan’ı temsil ediyorlar.

MMA’ya karşı birçok zaferlere imza atan üç sporcu, dünya çapında Azerbaycan’ı temsil ediyor. Bu nedenle, Amerikalı uzmanlar UFC gibi dünyaca ünlü MMA Liqası’ın dikkatinide çekti.

Sporcular hakkında kısa bir hatırlatma:

Tofig Musayev: 15.12.1989 doğumlu Bakünün Karadağ ilçesinde doğdu. 2007-2011 yılları arasında Spor Akademisi’nden mezun oldu. Dünya kupasında ikinci olan iki kez dünya şampiyonu. Kungfu Sanda’da dünya şampiyonu oldu. Uuslararası turnuvaları başarıyla kazanmışdır. MMA-da dünya, Avrupa ve Avrasyada defalarca şampiyon oldu. WFCA, 45. reytingde bir galibiyet elde ederek ikinci sırayı aldı. Mayıs ayında Azerbaycanda düzenlenen, WFCA-48 uluslararası turnuvasında zaferle dolu anlar yaşatdı. Spor karyerinde 13 profesyonel zaferi ve 3 yenilgisi vardır.

Vugar Karimov, 20 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycanın Xaçmaz bölgesinde doğdu. Okuldan mezun olduktan sonra, Spor Akademisine girdi ve ordan mezun oldu. 2011’de Rusya, 2012’de Polonya, 2013’te Saint-Petersburg, 2014’te Romanya ve 2016’da Ukrayna’da MMA üzre şampyon oldu. 2017 yılında Azerbaycan’da gerçekleşen IV İslam Olimpiyada Oyunlarında “Uşu-Sanda” üzre ikinci sırayı aldı. 11 profesyonel zaferi 3 yenilgisi var.

Mehman Mammadov: 31.03.1988’de Bakü’de doğdu. Baküde 190 No’lu okulundan mezun oldu. 2014-2015 yıllarında,kungfusanda üzre ve uluslararası yarışlarda dünya şampiyonu oldu. Cumhuriyet unvanını on kez ödüllendirdi ve 2016 yılında Dünya Kupası MMA kazandı.
Arzu Bayramova Bakü

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir