Sadr destekçileri Irakta ne yapmaya çalışıyor

Azerbaijan, Armenia: Can Activists Keep Peace Alive?

Büyük spor efsanesi Roys Qreysi Baküde

Doğu, Batı Ve Güney Türkistan -Türkistan-Türkiye İrtibatının Siyasi Ve Fikri Temelleri-

Kerkük seçim sandıklarına bombalı saldırı

Gündem 1 Temmuz 2018
58

Irak’ın Kerkük kentinde seçim sandıklarının yer aldığı depoya bu sabah erken saatlerde bombalı saldırı düzenlendi. Tartışmalı seçim sonuçlarının ardından oyların yeniden ve elle sayılmasına karar verilen Kerkük’te, seçim sandıklarının bulunduğu depoya düzenlenen bombalı saldırıda 1 kişi hayatını kaybederken birçok kişide yaralandı.
Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulunan Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Afrasyav Kamil, Kerkük’ün Bağdat Yolu semtinde 12 Mayıs’ta yapılan genel seçimlerde kullanılan oyların sandıklar içinde muhafaza edildiği depoya bombalı araçla saldırı düzenlendiğini açıkladı.Saldırıyı bir intihar eylemcisinin gerçekleştirdiğini ifade eden Kamil, bomba yüklü aracın deponun girişinde patlaması sonucunda 4’ü sivil, 15’i güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 19 kişinin yaralandığını belirtti.
“ Saldırının amacı depodaki seçim sandıklarıydı, ancak sandıklar herhangi bir zarar görmedi.” diyen Kamil, park halindeki 10 aracın da yanarak hurdaya döndüğü bilgisini verdi. Kamil ayrıca, Kerkük’ün farklı bölgelerinde gece iki bombalı saldırı daha düzenlendiğini, uzaktan kumanda ile gerçekleştirilen bu saldırılarda ise can kaybı yaşanmadığını belirtti.
Bilindiği üzere Irak’taki 12 Mayıs genel seçimlerine özellikle Kerkük ve diğer Kuzey bölgelerinde hile ve şaibe iddiaları gölge düşürmüştü. Yapılan itirazlar neticesinde Irak meclisi oyların yeniden ve elle sayılmasına karar vermişti.
Güler Gülmez kafkassam

Yorumlar