KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İran ile Rusya ortak tatbikat düzenliyor

İran ile Rusya ortak tatbikat düzenliyor

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 1 dk okuma süresi
272 0

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Hüseyin Hanzadi, Rusya ile oluşan yakın işbirliğine atıfta bulunarak, iki ülkenin deniz kuvvetlerinin yakında korsanlarla mücadele, arama-kurtarma ve taktik tatbikatını düzenleyeceğini duyurdu.

Komutan Hanzadi sözlerinin devamında, “Hazar denizinde sahip olduğumuz düzenli ilişkiler günümüzde artık geleneksel bir hal almıştır ve bölgedeki ülkeler de bunun farkında. Bu yüzden de kapalı bir göl olan Hazar denizin güvenliği bizzat bölgedeki ülkeler tarafından temin edilmektedir.” ifadelerini kullandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanı bölge ötesi güçlerin Hazar’a müdahale girişiminde bulunmasına asla izin verilmeyeceğini bildirerek, “Barış ve dostluk denizi olan Hazar denizinin güvenliği konusunda bölgedeki tüm ülkeler de aynı görüşe sahip” diye konuştu.

Yakında İran ile Rusya arasında ortak askeri tatbikat yapılacağını kaydeden Tuğamiral Hanzadi şunları kaydetti: Ülkemizle Rusya arasındaki ortak tatbikatlar stratejik, taktiksel ve operasyonel alanlardaki karşılıklı münasebetleri daha da geliştirecek.
parstoday

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir