Suriye’de iktidar kavgası: Suriye’de Esed – Mahluf gerginliği büyüyor

Çavuşoğluna Bakü’den mektup var

Nazarbayevin növbəti Qarabağ missiyası

’Neye niyet neye kısmet’’

İran ile Rusya ortak tatbikat düzenliyor

Gündem 6 Ocak 2019
48

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Hüseyin Hanzadi, Rusya ile oluşan yakın işbirliğine atıfta bulunarak, iki ülkenin deniz kuvvetlerinin yakında korsanlarla mücadele, arama-kurtarma ve taktik tatbikatını düzenleyeceğini duyurdu.

Komutan Hanzadi sözlerinin devamında, “Hazar denizinde sahip olduğumuz düzenli ilişkiler günümüzde artık geleneksel bir hal almıştır ve bölgedeki ülkeler de bunun farkında. Bu yüzden de kapalı bir göl olan Hazar denizin güvenliği bizzat bölgedeki ülkeler tarafından temin edilmektedir.” ifadelerini kullandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanı bölge ötesi güçlerin Hazar’a müdahale girişiminde bulunmasına asla izin verilmeyeceğini bildirerek, “Barış ve dostluk denizi olan Hazar denizinin güvenliği konusunda bölgedeki tüm ülkeler de aynı görüşe sahip” diye konuştu.

Yakında İran ile Rusya arasında ortak askeri tatbikat yapılacağını kaydeden Tuğamiral Hanzadi şunları kaydetti: Ülkemizle Rusya arasındaki ortak tatbikatlar stratejik, taktiksel ve operasyonel alanlardaki karşılıklı münasebetleri daha da geliştirecek.
parstoday

Yorumlar