Vesayet savaşı ve Türkiye

Rus-Türk projeleri için elimden geleni yapmaya hazırım

Çin beşe bölünmeli; Hong Kong savaşı

TÜRK-İSLAM DÜNYASINA ÇAĞRIŞLAR VƏ CAVABLAR

Figen ŞAHİN DAĞLI: OLUMLU EBEVEYNLİĞİN ÇOCUĞUN KİŞİLİK GELİŞİMİ ÜZERİNDE ETKİSİ

Gündem 27 Mart 2021
73
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Kuzey Makedonya Gostivar, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji bölümü öğrencilerinin kurduğu Dinamik Psikoloji Kulübü olarak ‘Vizyon İle Psikoloji Günleri’ adıyla oluşturulan instagram canlı yayın serisinde Uluslararası Vizyon Üniversitesi Dinamik Psikoloji Kulübü Başkan Yardımcısı Kutay ÇALIŞKAN moderatörlüğünde 22.01.2021 tarihinde çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Figen ŞAHİN DAĞLI ile OLUMLU EBEVEYNLİĞİN ÇOCUĞUN KİŞİLİK GELİŞİMİ ÜZERİNDE ETKİSİ konusu konuşuldu.

Gerçekleştirdiğimiz canlı yayında Figen DAĞLI ; olumlu çocuk gelişimi gerçekleştirmek için iyi ebeveyn olmak yolunda neler yapılması gerektiğinden ayrıca çocuğa konfor sağlamanın çocuğun gelişimine olumlu ve olumsuz etkilerinden söz etti. Olumlu çocuk gelişimi için çocuğa kazandırılması gereken beceriler ve gelişimin sağlıklı bir şekilde sürebilmesi için çocuğa yapılması ve yapılmaması gereken davranışlara da detaylı bir şekilde yer verdi. Çocuğa sınır koymanın önemine dikkat çekmekle birlikte özellikle şiddet, ebeveynin otoriter tutumu, boşanma, ihmal, ebeveyn mükemmelliyetçiliği ve çocuğun davranışlarının sonucunu yaşatmanın çocuk üzerindeki etkilerine değindi.

Sayın Figen ŞAHİN DAĞLI’ya değerli katılımları ve verdiği faydalı bilgiler için teşekkür ediyor bu yayının tamamını izlemek isteyenler için youtube dinamik psikoloji kanalına ayrıca birbirinden değerli konuklar ve ilgi çekici konularla sizlerle olmak için @vizyon.edu.mk ve @vizyonpsikolojikulubu instagram adreslerine herkesi bekliyoruz. (Uluslararası Vizyon Üniversitesi Dinamik Psikoloji Kulübü )

Yorumlar