KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. FETÖ, toplum mühendisliği ve örümcek ağı! ( Galdyo B )

FETÖ, toplum mühendisliği ve örümcek ağı! ( Galdyo B )

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 4 dk okuma süresi
434 0

Fethullahçı Terör Örgütü, ABD’de, Avrupa’da, Asya’da, Balkanlar’da ve Afrika’da dahi var ama nasıl oluyorsa KKTC’de yok! Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir? FETÖ’nün KKTC’de 4 milyar doları olduğu iddia edilmektedir!

FETÖ diyince hemen akla, saçı sakalı birbirine karışmış meczup tiplerden oluşan Türkiye merkezli dini bir terör örgütü sakın gelmesin! Bu adamlar son derece iyi eğitimli, takım elbiseli modern görünümlüdür! FETÖ küresel bir terör örgütüdür ve yabancı gizli servislerle(CİA) içli dışlı ve de onların güdümündedir. Derin güçler, dünyaya hükmetmek, ülkeleri ve insanları istedikleri şekilde yönlendirebilmek için toplum mühendisliğinden faydalanır.

Örümcek ağı gibi neredeyse tüm dünyayı saran FETÖ, özellikle medya, siyaset, eğitim ve ekonomi alanlarında örgütlenmiştir. En başarılı oldukları alanların başında da toplum mühendisliği ve algı operasyonları gelmektedir!

Örneğin Annan Planı döneminde algı operasyonları ve toplum mühendisliği çerçevesinde evet kampanyasını yürütenlere sık sık anketler düzenleyerek destek verenlerin başında Mümtazer Türköne ve ekibi bulunuyordu. Türköne bugün FETÖ terör örgütü üyesi suçlaması ile tutukludur!

Son 10 yıl içerisinde siyaset, medya ve ekonomi alanlarda kurulan ender ilişkiler yumağı vasıtasıyla ülkemizin örümcek ağı gibi sarılmaya çalışıldığı konunun uzmanları tarafından değerlendirilmektedir!

Bu süre zarfında UBP içerisinde yaşanan Eroğlu – Küçük kavgası, kurultay süreçleri, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bazı kesimlerin sandığa gitmemesi ve bir diğer kesimin de Akıncı’ya el altından destek vermesi de bu örümcek ağının toplumsal mühendisliğinin yansıması olduğu yönünde değerlendirilmektedir!

Yine CTP içerisinde tarihinde ilk kez 2013 seçimlerinde liste dağıtılarak milletvekillerinin birbirlerini kesmeleri, Belediye başkanları – bıyıklılar – AB’ci/Birleşik Güçler gibi bölünmeler, Talat – Siber güç savaşı. Bu çerçevede bir kesimin Siber yerine Akıncı’yı desteklemesi de yine bu nadide örümcek ağının toplumsal mühendisliğinin neticelerinden biri olduğu şeklinde değerlendirilmektedir!

Toplum mühendisleri etki edebildikleri medya organları! ve sık sık düzenlettikleri anketler sayesinde KKTC’nin iki büyük partisi olan UBP ve CTP’yi halkın gözünde umut olmaktan çıkarmaya çalışmaktadır! UBP ve CTP bu yapay müdahaleleri daha ne kadar süre görmemezlikten gelmeye devam edeceklerdir!

Ekonomik sıkıntılara rağmen son dönemde ülke tarihinde görülmemiş bir oranda gazete, televizyon ve haber sitelerinin kurulmuş olması da dikkatlerden kaçmamaktadır! Bu değirmenin suyu nereden gelmektedir?

Aklıma gelmişken ÖRP’nin kurulmasına vesile olanlar içerisinde de acaba FETÖ’cüler var mıydı? Ya da mevcut siyasi partilerimiz içerisinde de FETÖ’cüler var mıdır?

’’Haklıdan yana değil de menfaatten yana olanlar korkak ve kaypak olurlar. Güç merkezi değiştikçe dönerler, sonunda fırıldak olurlar’’ Gökhan Güler milliyet

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir