KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CIA kalkışmasına derin devlet derin millet darbesi!

CIA kalkışmasına derin devlet derin millet darbesi!

Ömür Çelikdönmez Ömür Çelikdönmez - - 8 dk okuma süresi
365 0

CIA kalkışmasına derin devlet derin millet darbesi!
ömür
Cumhurbaşkanı Erdoğan darbe kalkışması sırasında baskına uğrayan ve yakın korumasının şehit düştüğü Marmaris’teki otele hiç gitmedi. Çünkü darbe bekleniyordu ve Cumhurbaşkanı çok önceden bilgilendirilmişti. Nerden mi biliyorum? Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan geçtiğimiz ramazanda Külliye’deki bir iftar yemeğinde davetlilere yönelik konuşma yapmış paralelcileri kastederek “Bizim içimizde bile bunlardan var” demiş ve o çarpıcı gerçeği açıklamıştı. Cumhurbaşkanına yaverinin ve diğer paralelci personelin bilgisini kim verdi sanıyorsunuz? İşte bu nedenle darbecileri yanıltmak için bazı korumaları ve çalışma arkadaşları Marmaris’teki otele gönderilerek ve kör göze parmak dedirten abartılı güvenlik önlemleri ile Marmaris’te tatilde olduğu izlenimi verildi.
Çünkü CIA/ NATO kaynaklı darbe kalkışmasını çok önceden yakın takibe alan ve akamete uğratan devletin gerçek sahipleri devletin devamlılığını temin etmek için çoktan tedbirlerini almışlardı. Darbeci hainlere verilen talimat Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakın çevresinin ölü ele geçirilmesiydi. 15 Temmuz’daki geri püskürtülen darbe girişimcilerin elindeki kanlı listeye göre Erdoğan’ı öldürecek ekibin başındaki Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, Hakan Fidan’ın yerine geçecekti. Allah muhafaza eğer bu alçak plan gerçekleştirilseydi devletin ve milletin direncini kıracaklar, Türkiye’nin boynuna takacakları tasma ile küresel şer odaklarının kölesi yapacaklardı.
Derin devlet derin milletin fedaileri kontrespiyonaj yani istihbarat karşı koyma yani karşı casusluk ile çoktan sızdıkları bu alçak yapının bütün hazırlıklarını deşifre etmiş tedbirlerini almışlardı. Öncelikle farklı meşrep ve gruplardan devşirilen darbecilerin komuta kademesindeki darbenin amaç/yöntem ve söylemiyle ilgili fikir ayrılıklarını derin anlaşmazlığa dönüştüren sosyo psikolojik yönlendirmeler yapıldı. Farklı meşrep ve gruplardaki darbecilerin anlaşmazlığı güven bunalımına evirildi. Bu arada darbecilere direnecek ve onları enterne edecek birimlerin yol haritası koçbaşlarına verildi. Halkın önüne düşecek gönüllülere Cumhurbaşkanının sokaklara çıkın çağrısıyla düğmeye basmaları talimatı verildi. Bu talimatla yüzbinlerin anında sokaklara dökülmesini ve darbecilere geçit vermemesini tesadüf mü sanıyorsunuz? 1. Ordu Komutanı Org. Ümit Dündar’ın darbecilere katılmadığının açıklamasının perde arkasındaki yaşananlar er geç kamuoyunun malûmu olacaktır.
MİT tarafından bilgilendirilmelerine rağmen Genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarının darbecilerin eline kolaylıkla düşmesi ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin beyni ve omurgası Genelkurmay Başkanlığı karargâhının akıllara durgunluk veren acziyet ve beceriksizlik içerisinde kısa sürede darbecilerin eline geçmesinin nedeni maalesef kamuoyunda işbirliği iddialarını güçlendiriyor. Düşünsenize Genelkurmay Başkanı Hulûsi Akar, darbe girişiminden saat 16.00 itibarıyla haberdar ediliyor bu dakikadan sonra sözde alınan tedbirlerin çoğu da girişime katılan hava unsurlarının kontrol altına alınmasına yönelik. Peki Akar, İstanbul’da düğünde olan Hava Kuvvetleri Komutanı’na neden haber vermiyor? Genelkurmay Başkanlığı TSK’nın birçok biriminde örgütlenen darbeci hainlerin komuta kademesinden destek görmeden görevlerinde yükselmeleri mümkün mü? AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin kardeşi Tümgeneral Mehmet Dişli, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a darbeyi kendisinin haber verdiğini, Akar’ın da “şaka mı yapıyorsun” yanıtı vererek güldüğünü iddia ediyor. Yuh olsun! İçimizdeki İrlandalıları iyi tanıyın!
Darbenin ilk saatlerinde TC istihbaratı tarafından Kilis’te tutuklanıp acilen İstanbul’a intikal ettirilen Hatay (İskenderun) bölgesi askeri komutanının yapılan sorgulamasında elde edilen bilgiler ülkemizin atlattığı badirenin ne kadar büyük tehlikeler içerdiğini ortaya koyuyor. Bu darbeci rütbeli İncirlik ABD hava üssünde 12 haftadan beri ABD den gelen özel ihtisas sahibi subaylarla gizli toplantılara katıldığını itiraf etmesi, CNN Türk’te Hande Fırat’ın konuğu olan ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass’a “ABD Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öldürmek istedi mi?” sorusunu sordurmuştur. ABD Büyükelçisinin “Bu iddianın son derece ölçüsüz ve çirkin olduğunu ve kesinlikle hiçbir somut veriyle desteklenmediğini düşünüyorum. Bir kez daha ifade edecek olursam; ABD’nin bu darbe girişimine dair önceden bilgisi yoktu. Bu iddialar kabul edilemez.” şeklinde konuşmasına rağmen gerçeğin Hande Fırat’ın sorusundaki gibi olduğu meydanda değil mi?
Gözaltına alınan 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat’ın darbe öncesinde İncirlik Hava Üssü’nde ABD’lilerle 12 kez buluştuğunun tespiti ve belgelendirilmesi kumpastaki ABD parmağını göstermiyor mu? Gözü dönmüş darbecilerle İncirlikte konuşlu ABD ordusu yetkilileri gerçekleştirdikleri organizasyon toplantısında 15 Temmuz darbesinden hemen sonra 24 saat içinde 8.000-10.000 IŞİD/Daeş militanının Türkiye’ye sokulmasını ve Gaziantep’e saldırmasını planlamıştı. İkinci günde ise ABDli unsurların silahlandıracağı Kürt milislerin sınırdan içeriye girecek ve Diyarbakır’a doğru ilerleyeceklerdi. Kürtleri kışkırtmak ve devlete karşı ayaklanmalarını sağlamak için Darbeciler Öcalan’ı ele geçirip kaçırmayı/infaz etmeyi planlıyordu.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in danışmanı Aleksandr Dugin, darbeye Rus jetini düşürenlerin kalkıştığını söyledi. Dugin, Washington ve Gülen’in, Kemalistler sayesinde Ankara-Moskova hattının düzelen ilişkilerinden rahatsız olduğunu söylüyor. Rus yetkiliye göre “Türk vatanseverler darbeyi bastırdı. Artık Türkiye’yi Moskova’yla arayı düzeltmekten hiçbir güç alıkoyamaz.” Katehon adlı internet sitesine konuşan Dugin, Kemalistlerin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Avrasya siyasetine döndürmeye çalıştığını ve bu da Türkiye için son şans olduğu görüşünde. Dugin, “Birçok Türk siyasetçi bana NATO’dan çıkma ve güvenlik konularında Moskova’yla yakınlaşmak istediklerini söyledi. Öyleyse Amerika’nın tek bir seçeneği kalıyordu: Darbe. Bu Amerikan yanlısı güçlerin başarmaya çalıştıkları bir şey” dedi. İşte yaşadıklarımızın Rusya zaviyesinden görünen kısmı!
Ömür Çelikdönmez
Twitter:@oc32oc39
omurcelikdonmez@hotmail.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir