KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Abdullah Uluyurt: Balkan insanının örneği ve özeti Ankara’dadır

Abdullah Uluyurt: Balkan insanının örneği ve özeti Ankara’dadır

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
435 0

Merhaba,

Tuna nehrinin güneyinde, Sava nehrinin doğusunda olup bitenler bizi ilgilendirir. Biz yeni dönemde biraz da bu sınırları kuzeye ve batıya aşan şekilde burada olacağız.

Temsilde adalet, liyakat önemlidir. Buna dikkat edeceğiz. Israrla Rumeli insanını bölüp bir yerlerin hazır askeri olarak görmek isteyenlerin arzuları kursaklarında kalacaktır.

Balkan insanının örneği ve özeti Ankara’dadır.

Bizim insanımız biraz Kocacık’ın hoyrat dağlarında kurt bakışıdır. Biraz Selanik’te Beyaz Kulenin eteklerini yalayan dalgadır. Kosova’da Murad’ın benim canımı al ama ordumu mağlup etme duasıdır. Balkan insanı Tuna’da çocuklar gibi şendir. Babadağ’da Saru Saltuk, Komrat’ta Hamdullah Suphi’nin yoldaşı Mihail Çakırdır.

Rumeli insanı Anadolu’da beklenen, Rumeli’de bekleyendir.

Balkan Rumeli Dernekleri Konfederasyonu güçlü olmalıdır. Gölgesi federasyonlarımızı ve derneklerimizi altına almalıdır. Federasyonlarımız güçlü olmalıdır. Derneklerimiz güçlü olmalıdır.

Konfederasyonumuzun bundan böyle hedefi nerede Rumeli konuşuluyorsa, nerede Balkanlar konuşuluyorsa orada olmalıdır.

Mutlaka küçümseyenler, kendi menfaatlerini, siyasi ve bürokratik ikballeri için bizim insanımızı bölük bölük, parça parça görmek isteyenler olacaktır. Ama bunlar tarihe düşen kara bir nokta olarak kalacaktır.

“Balkan” kelimesi altında bir araya gelmenin şimdi tam zamanıdır. Türkiye’de Balkanlı değil Balkanlarda Türk olmanın şimdi tam zamanıdır. Halep’te, Diyarbakır’da, Elazığ’da, Van’da, Samsun’da, Ankara’da, İzmir’de, Adana’da, Bursa’da, Tekirdağ’da, Sakarya’da, Komrat’ta, Babadağ’da, İskeçe’de, Kırcaali’de, Konçe’de, İpek’te, Bar’da, İşkodra’da, Semendire’de, Akkerman’da bir bayrak rüzgar bekliyor. Bu rüzgar ancak ciğerleri sağlam olanların birlikte haykırışları, yürekleri ahenkle atanların dik duruşları ile olacaktır.

Haydin kalın sağlıcakla…

Abdullah Uluyurt

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir