Rus uzman: Dış politika konusunda Erdoğan’dan çok şey öğrenmemiz lazım

Abkhazian leader resigns, new elections called

Bir özel insan Vurgun Eyyub bey

Erdoğan kendi çevresinde “temizlik” yapması öyle boşuna değil

ABD fiiliyatta Topuz’un kendi ajanı olduğunu kabul etti

Gündem, Rusya, Türkiye 11 Ekim 2017
186

Rus eski milletvekili: ABD fiiliyatta Topuz’un kendi ajanı olduğunu kabul etti
Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma eski milletvekili, siyasi uzman Sergey Markov, tutuklanmasıyla Washington ile Ankara arasında vize krizine neden olan ABD konsolosluğu çalışanı Metin Topuz olayına değinerek, “ABD fiiliyatta Topuz’un kendi ajanı olduğunu kabul etti” diye iddiada bulundu.
Rus ulusal NTV kanalı canlı yayın programında konuşan Markov şu ifadeleri kullandı: “Bu olay 15 Temmuz başarısız darbe girişimi ilgili devam eden bir süreç. Şuna dikkanizi çekmek istiyorum: Amerika fiiliyatta Topuz’un kendi ajanı olduğunu kabul etti. Çünkü Topuz sıradan biri olsaydı ABD bu kadar öfkelenmezdi. Bence Türk istihbaratı, darbe girişiminde yer alan ajanların izini buldu. ABD darbe girişiminden yüzde 100 haberdardı. Fakat sadece bu değil, ABD girişimde de yer aldı. Askeri üste bunun hazırlıkları yapılmıştı. “
ANKARA ABD’DEN GÜLEN AJAN AĞININ TESLİM EDİLMESİNİ TALEP EDİYOR
Markov sözlerine şöyle devam etti: “Anlaşılan Ankara ABD’den bir şeyler talep ediyor. Özellikle Gülen’in iadesini talep ediyor. Fakat Gülen’i iade etmeyecekler. Çünkü Gülen de Amerikan istihbaratıyla sıkı çalışma içinde. Türkler Gülen ajan ağının teslim edilmesini talep ediyor. Bu ise on binlerce kişi demek. Amerika ise kendi ajan ağının teslim edilmesinden endişe ediyor.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar